Przejdź do treści

Bądź bezpieczny we własnym domu

monitoring

monitoringPoczucie bezpieczeństwa to jedna z najważniejszych potrzeb człowieka, która dotyczy wielu aspektów życia. Do najważniejszych z nich należy nasz własny dom, w którym chcemy czuć się pewnie pod każdym względem.

Nowoczesne technologie pozwalają na dużą kontrolę bezpieczeństwa naszej nieruchomości poprzez system czujników i alarmów oraz monitoring. Monitoring domu Bydgoszcz nie musimy dzisiaj zlecać zewnętrznej firmie ochroniarskiej, lecz dzięki sprytnym instalacjom niewielkich kamer połączonych z domowym komputerem, możemy mieć podgląd całego obejścia na zewnątrz domu. Co ciekawe, niektóre systemy pozwalają na obserwację terenu z dowolnego miejsca na ziemi, dzięki przesyłaniu informacji za pomocą Internetu. Taka funkcja przydaje się gdy np. jesteśmy zmuszeni wyjechać na dłuższy czas. Dzięki monitoringowi możemy śledzić nagrania z otoczenia naszej nieruchomości i spać spokojnie w poczuciu, że wszystko jest w porządku. Czujniki ruchu zamontowane w ogrodzie i na podwórku mogą reagować na każdą wizytę nieproszonych gości i wywołać np. dźwiękowy alarm, dzięki czemu nawet w nocy śpiący właściciel będzie mógł od razu zareagować i powiadomić policję lub firmę ochroniarską. Takie alarmy często same w sobie są wystarczająco odstraszające dla potencjalnych włamywaczy, którzy słysząc je, rezygnują z dalszych czynności przestępczych. W każdym mieszkaniu i domu przydają się czujniki dymu i gazu, które ostrzegą właścicieli o zagrożeniu pożarem lub związanym z ulatniającym się gazem.

Inteligentny dom to dzisiaj zaawansowane systemy do kompleksowego zarządzania urządzeniami elektronicznymi oraz systemy sterowania urządzeniami alarmowymi, które mają za zadanie nie tylko poprawić komfort mieszkańców, ale też podnieść znacząco ich poczucie bezpieczeństwa.