Przejdź do treści

Bezpieczne pessary dla kobiet

Schorzenia uroginekologiczne mają istotny, negatywny wpływ na jakość życia kobiet, natomiast nie stanowią one zagrożenia dla ich życia. Dlatego wielu uroginekologów uważa, że należy dążyć do stosowania mało inwazyjnych, skutecznych metod leczenia zaburzeń statyki narządów miednicy mniejszej oraz nietrzymania moczu. Stanowią one alternatywę dla operacji. Dają możliwość odroczenia lub uniknięcia operacji.

Bezpieczny pessar kostkowy dla Ciebie

bezpieczny pessar kostkowy perforowanyNowatorska pessaroterapia to czynność polegająca na umieszczeniu form o różnych kształtach w pochwie kobiety, które mają zapewnić wsparcie dla aparatu wieszadłowego miednicy, który podtrzymuje narządy rodne w odpowiednim ułożeniu. W zależności od potrzeb mogą one być wykorzystywane w rozmaity sposób, także jako pessary dla kobiet w ciąży. Ocenia się, że pessaroterapia to jeden z najskuteczniejszych sposobów, jakie zna współczesna medycyna, leczenia patologii uroginekologicznych. Terapia obejmuje narządy rodne, ale także układ moczowy. Najczęściej jest stosowana przy wysiłkowym nietrzymaniu moczu oraz, gdy chodzi o wypadanie narządów miednicy. Jest też doskonałą alternatywą dla leczenie operacyjnego. Ta terapia jest często stosowana przez kobiety w ciąży, które zmagają się z problemami niewydolności szyjki macicy. Jej skracanie może spowodować zbyt wczesny poród dziecka, a tym stanowić bezpośrednie zagrożenie dla jego zdrowia i życia. Bezpieczny pessar kostkowy perforowany zastępuje szew szyjkowy. Ten zupełnie hamuje skracanie się szyjki macicy. Pessary rozwiązują też problemy, jakie pojawiają się przy nadmiernym rozpulchnieniu szyjki macicy lub, gdy dochodzi do jej zmiękczenia. Najczęściej tego typu patologie pojawiają się już po czternastym tygodniu ciąży. Każda z nich jest praktycznie gwarancją przedwczesnego porodu lub poronienia. Lekceważenie tego stanu rzeczy to rzecz niezwykle ryzykowna i nieodpowiedzialna. Do nieprawidłowości dochodzi, gdy szyjka macicy jest osłabiona ze względu na zdarzenia z przeszłości, np. łyżeczkowanie lub wywołanie sztucznego poronienia.

Nowoczesne pessary stosuje się dopochwowo. Najczęściej pessary kostkowe są wyjmowane i zakładane samodzielnie przez pacjentkę, po wcześniejszym poinstruowaniu przez lekarza lub pielęgniarki. Powinny być wyjmowane codziennie na noc i ponownie zakładane rano. Pessar kostkowy jest elastyczny, może być zginany i dlatego zakładanie go jest bezbolesne. Zakładanie passera może być ułatwione poprzez posmarowanie go żelem nawilżającym o neutralnym pH. Efekty są odczuwalne zaraz po założeniu.