Przejdź do treści

Bramy na pilot

inteligentny dom

Bramy na pilot stały się w ostatnim czasie wielkim przebojem wśród właścicieli prywatnych domów. Dzięki nim można wjechać na teren posesji i zaparkować swoje auto w garażu nawet bez konieczności wychodzenia z samochodu. Z roku na rok automatyka domowa staje się coraz tańsza, dzięki temu na tego typu rozwiązania stać coraz więcej ludzi.
Bramy wjazdowe mogą się otwierać uchylnie, na dwie strony lub mogą to być bramy przesuwne.

inteligentny domWszystko zależy od ilości wolnego miejsca oraz od gustów inwestorów. Do każdego z tych dwóch typów bram można zastosować mechanizmy otwierające. Dzięki siłownikom brama będzie się otwierać automatycznie po wciśnięciu odpowiedniego guziczka. Piloty do bram można zsynchronizować. Na jednym pilocie będzie można otwierać i zamykać nie tylko bramę wjazdową ale także bramę garażową.

Z roku na rok coraz bardziej popularne stają się także mechanizmy do rolet zewnętrznych oraz do markiz tarasowych. Dzięki takiej automatyce w każdym wnętrzu można stworzyć swój własny inteligentny dom. Rolety i markizy, podobnie jak bramy będą się same otwierały kiedy tylko naciśnie się właściwy guzik na pilocie.
Okazuje się jednak, że pięknie wyglądające domy, w których pełno jest drogich rozwiązań technologicznych bardzo mocno kuszą złodzieja. W związku z tym w drogich domach warto zainwestować w alarmy. Dzięki nim można się ochronić przed skutkami działania włamywaczy czy złodziei. Alarmy trzeba włączać w nicy oraz zawsze wtedy, kiedy w domu nie ma żadnego z domowników.

Bardziej bogaci ludzie mogą sobie pozwolić na wynajęcie firmy ochroniarskiej, która zajmie się ochroną całej posesji – np. poprzez użycia automatyka przemysłowa Ostrów Wielkopolski. Nie ma możliwość, aby w domu przez 24 godziny znajdował się pracownik ochrony, zresztą większość właścicieli domów wcale sobie tego nie życzy. W związku z tym coraz częściej montuje się właśnie alarmy. W razie pojawienia się zagrożenia firma ochroniarska zostaje natychmiast powiadomiona.