Przejdź do treści

Charakterystyka nowoczesnych drzwi i okien z drewna

nowoczesne okna drzwi drewniane

Nowoczesność, naturalność, estetyka i trwałość – tymi słowami można opisać obecne trendy w budownictwie i urządzaniu wnętrz. Zależy nam na tym, aby nasze domy i mieszkania były praktyczne, funkcjonalne i energooszczędne, a także maksymalnie bezpieczne i aby koszty włożone w ich powstanie stopniowo nam się zwracały, na przykład poprzez niższe rachunki za ogrzewanie.

Nowoczesne propozycje producentów drzwi i okien

nowoczesne okna drzwi drewnianeTakie inwestycje bywają kosztowne, jednak z pewnością warte są swojej ceny, ponieważ ich efekt daje nam satysfakcję i pewność, że wybraliśmy to, co najlepsze. Jedną z takich inwestycji w czasie budowy albo większego remontu jest z pewnością zakup okien i drzwi. Chociaż niskie ceny mogą się wydawać kuszące, to jednak należy zawsze pamiętać, że w tym przypadku wybór taniego rozwiązania niekoniecznie będzie dobry. Możemy trafić na coś niskiej jakości, podatnego na uszkodzenia albo powodującego wysokie straty ciepła, co sprawia, że wcale nie będziemy zadowoleni z wyboru, a naprawa tego błędu będzie dość kosztowna. Warto więc od razu zapłacić więcej za coś, co daje nam gwarancję jakości na każdym kroku. Jeśli jesteśmy zwolennikami ekologii albo miłośnikami naturalnych rozwiązań, a z drugiej strony lubimy współczesne style wnętrzarskie, to idealnym rozwiązaniem dla nas będą nowoczesne okna drzwi drewniane, łączące w sobie doskonałą stylistykę z wysokiej klasy ekologicznymi materiałami i dobrymi parametrami, jeśli chodzi o izolację termiczną.

nowoczesne okna drzwi drewnianeDrewno, ze swoimi naturalnymi odcieniami i niepowtarzalnym wyglądem – w końcu każdy kawałek drewna jest inny – stanowi doskonałe tło dla reszty aranżacji wnętrza. Świetnie łączy się zarówno z modnym stylem skandynawskim, eleganckim stylem francuskim, popularnymi trendami industrialnymi i wieloma innymi. Drewniane okna i drzwi to klasyka, która zawsze się sprawdza, szczególnie jeśli wybierzemy do nich odpowiednie przeszklenia. Wybór i w tym zakresie jest ogromny, ponieważ można wybierać między szybami idealnymi do domów energooszczędnych a nawet pasywnych, które mają też inne dobre cechy, na przykład są refleksyjne (więc wnętrza nie będą się bardzo nagrzewać), antywłamaniowe lub bezpieczne (a więc w przypadku stłuczenia nie czeka nas mała katastrofa).

Z drewnianymi drzwiami w nowoczesnym stylu świetnie komponują się szybki z mlecznego szkła, grawerowane albo z lustrem weneckim, które dobrze sprawdzają się w drzwiach wejściowych. Można też zdecydować się na dekoracyjne szkło witrażowe, które rewelacyjnie wygląda w słoneczne dni i tworzy we wnętrzu barwne plamy kolorów, kiedy świeci przez nie słońce.