Przejdź do treści

Czemu warto stawiać garaże z płyt warstwowych?

Jednym ze współczesnych rozwiązań dzisiejszej architektury, jest szybkie stawianie obiektów z przygotowanych wcześniej modułów lub z płyt warstwowych. Łatwo spotkać takie budynki w postaciach lokalów użytkowych, takich jak obiekt handlowy, punkt gastronomiczny, czy zwykły garaż. Czy jednak warto stawiać takie obiekty i czy mogą one w pełni zastąpić tradycyjne murowane odpowiedniki? Najlepiej zobrazować to na przykładzie garażu.

Nowoczesny i trwały garaż

Tradycyjny garaż ma wiele zalet, jednak takie wady, jak brak mobilności, słaba ochrona przed włamaniem (pod warunkiem, że nie ma żadnych systemów antywłamaniowych) oraz niska odporność na ogień, sprawiają, że garaż z płyt warstwowych jest dużo lepszy. Jest to obiekt, który wykonuje się z materiałów najwyższej jakości, które dobrze znoszą długie użytkowanie i niekorzystne warunki atmosferyczne. Ponadto warto wspomnieć, że budowanie takich obiektów nie wymaga specjalnego podłoża, ani kopania fundamentów. To właśnie dzięki temu można je postawić praktycznie wszędzie, co pomaga w zagospodarowaniu przestrzenią. Wówczas nie trzeba się martwić, że nie ma wolnych garaży na sprzedaż, gdyż można postawić sobie własny. W przeciwieństwie do tradycyjnego ten z płyt warstwowych buduje się bardzo szybko.

Dzięki brakowi fundamentów i wcześniej przygotowanym elementom, na miejscu jest dużo łatwiej połączyć i wykończyć ów obiekt. Oszczędza to dużą ilość czasu i pieniędzy, gdyż nie jest to tylko szybsze od tradycyjnego murowania, ale również tańsze. Dzięki przemyślanej konstrukcji całość jest mobilna. Można przenieść wykończony już garaż w inne miejsce, w momencie wyprowadzki. Tak wykonane miejsce na samochód, pozwala na zachowanie prywatności i zabezpiecza wszystko, co jest wewnątrz. Jeśli chce się w garażu popracować w środku nocy, to dzięki izolacji, nie zakłóca się nikomu ciszy nocnej. Ponadto obiekt wykonany w ten sposób komponuje się z miastem i z nowoczesnym budownictwem. Każdy konkretny model jest traktowany indywidualnie i zleceniodawca może dokładnie zaplanować, jak mają wyglądać kolejne elementy i ostateczna postać takiego obiektu.

Garaże wykonane z płyt warstwowych są optymalnym rozwiązaniem dla każdego, kto potrzebuje szybkiego sposobu na tanie pomieszczenie dla swojego samochodu. Na rynku znajdują się firmy, które zajmują się profesjonalnym stawianiem właśnie takich obiektów. Warto zapoznać się z ofertą przedstawianą przez nich oraz przyjrzeć się wykonanym już obiektom. Dzięki temu można wzorować się na już istniejących modelach lub opierając się na nich, stworzyć własny projekt.