Przejdź do treści

Czy opłaca się naprawiać smartwatcha?

W naszym kraju używanych jest na chwilę obecną ponad sześćdziesiąt milionów smartfonów. Wiemy to z danych, którymi dysponują producenci nowoczesnych telefonów komórkowych. Popularność smartfonów jest ogromna i w zasadzie dzisiaj używa się już tylko takich telefonów. Poza smartfonami coraz częściej używamy również smartwatchów. To z kolei inteligentne zegarki, które są doskonale kompatybilne ze smartfonami. Urządzenia te uzupełniają się wzajemnie swoimi funkcjonalnościami.

Ile kosztuje naprawa smartwatcha w serwisie?

serwis apple watchProducenci inteligentnych zegarków deklarują, że w naszym kraju sprzedało się już kilka milionów takich urządzeń. Sprzedaż z roku na rok rośnie, a smartwatche są coraz tańsze. Najprostsze modele wyprodukowane na dalekim wschodzie kosztują zaledwie kilkadziesiąt złotych. Najbardziej znane zegarki od Apple kosztują kilka tysięcy złotych. Oczywiście nie sposób porównywać jakości tych pierwszych i tych drugich. Zegarki z logiem przedstawiającym nadgryzione jabłko są praktycznie bezawaryjne. Jedyne co może się stać z zegarkiem to pęknięcie ekranu, ale taka usterka wynika najczęściej z nieostrożności użytkownika. Dzisiaj to nie jest żaden problem, ponieważ ekran w zegarku wymieni nam każdy serwis Apple Watch. Jest ich w całym kraju już kilkadziesiąt, więc można poszukać takiego, który zaoferuje najlepszą cenę za naprawę ekranu. Ale to i tak nie są drogie kwestie, bo przecież ekran w smartwatchu jest maleńki w porównaniu z ekranami w telefonach. Wymiana ekranu to koszt około trzystu złotych, jeśli chodzi akurat o tego najpopularniejszego producenta inteligentnych zegarków. Wiadomo, że w przypadku tanich chińskich smartwatchy wymiana ekranu się po prostu nie opłaca, bo można kupić sobie za kilkadziesiąt złotych zupełnie nowy zegarek. W przypadku zegarków Apple każda naprawa jest opłacalna, bo cenowo i tak wyjdzie dużo taniej niż kupno nowego zegarka. A nie ukrywajmy, że amerykański zegarki z nadgryzionym jabłkiem pod względem jakości biją na głowę całą konkurencję.

Dzięki multimedialnym zegarkom możemy rozszerzyć funkcjonalność swojego smartfona. Możemy chociażby w sposób dyskretny obsługiwać swój telefon i widzieć kto do nas pisze i dzwoni. Kupując sobie smartwatcha trzeba się dobrze zastanowić nad tym czego się oczekuje. Proste zegarki można kupić za kilkadziesiąt złotych, ale w dobrej cenie można znaleźć też bardzo zaawansowane smartwatche. Liderem w sprzedaży i jakości od wielu lat jest amerykańska firma Apple, której urządzenia znacznie wyprzedzają całą konkurencję.