Przejdź do treści

Czy plisy są funkcjonalnym rozwiązaniem?

  • przez

W obecnym czasie coraz większe znaczenie przykłada się do zapewnienia odpowiedniego poziomu ochrony mieszkania przed zbyt silnym nasłonecznieniem. Aby było to możliwe korzysta się coraz częściej z rolet w szczególności zaś z tych typu plisowanego. W wielu przypadkach okazują się być one zdecydowanie bardziej praktyczne i funkcjonalne od ich tradycyjnych odpowiedników.

Czy warto kupić plisy do domu?

W obecnym czasie w sprzedaży spotkać się można z wieloma często bardzo zróżnicowanymi rodzajami rolet. Różnice pomiędzy poszczególnymi ich rodzajami wynikają w większości przypadków z różnych materiałów użytych do ich stworzenia, czy też ze sposobu ich opuszczania. Szczególnie popularne stały się w ciągu ostatnich lat rolety typu plisowanego. Jak się bowiem okazuje wspomniane rozwiązanie wydaje się być tym o zdecydowanie zwiększonym poziomie popularności. Dzięki zastosowaniu dedykowanych systemów hamujących, innowacyjnego sposobu mocowania jak również różnym dodatkowym elementom materiał plisowanych rolet pozwala na poruszanie nim po powierzchni całego okna. Tym samym może być on rozwijany zarówno od dołu jak również od samej góry. Dzięki temu można zyskać dużą swobodę w podejmowaniu decyzji o tym, jaki fragment okna będzie aktualnie zabezpieczony przed słońcem. Wpływa to z pewnością na fakt, jak bardzo popularne są obecnie funkcjonalne plisy – Brzeziny są miejscowością gdzie można zamówić je w zdecydowanie najbardziej atrakcyjnej cenie. Jak się również okazuje rozwiązanie to może być doskonałym wyjściem dla wszystkich osób, które ochrony przed nagrzewaniem się mieszkania nie chcą uzależnić od jego całkowitego zaciemnienia. Wpływa na to fakt, że przysłonić można jedynie ten fragment szyby, który jest aktualnie nasłoneczniony. Inne jego części mogą zaś pozostawać odkryte pozwalając tym samym na dopływ światła dziennego do wnętrza pomieszczenia.

rolety dzień nocWydaje się więc, że rolety plisowane są obecnie tą zdecydowanie najbardziej funkcjonalną opcją. Są doskonałym zastępstwem dla mniej atrakcyjnie prezentujących się żaluzji. Wraz z biegiem czasu coraz większej ilości osób zależy na zapewnieniu skutecznej ochrony mieszkania przed nadmiernym nagrzewaniem. Aby było to możliwe coraz częściej sięga się obecnie po rolety w formie plis okiennych. Ten ich rodzaj bowiem wyróżnia się na tle innych zdecydowanie zwiększonym poziomem funkcjonalności. Doskonale nadawać się będą do wykorzystywania w tych pomieszczeniach, które są szczególnie narażone na ekspozycję słoneczną. Jednocześnie jednak prezentują się w sposób zdecydowanie atrakcyjniejszy niż tradycyjne żaluzje.

Po modne plisy zapraszamy na www.veodesign.pl.