Przejdź do treści

Czy podświetlana gablota to dobry wybór do salonu?

  • przez

Podświetlane rodzaje gablot do tej pory stosowane były przede wszystkim w sklepach. Z czasem jednak na ich użycie decyduje się coraz większa liczba osób prywatnych. Mogą się okazać na przykład doskonałym wyborem, aby wyeksponować pewne elementy znajdujące się w salonie, takie jak zastawę.

Gablota z podświetleniem do salonu – tak czy nie?

W obecnym czasie przeszklone, podświetlane gabloty są coraz częściej stosowanym zastępstwem dla niegdyś wykorzystywanych w tym celu kredensów. Mebel ten jest zdecydowanie bardziej zabudowany niż gablota co sprawia, że mniej sprawdzać się będzie w pewnych minimalistycznych rodzajach wnętrza. W takim wypadku znacznie minimalistycznej prezentująca się gablota, przeszklona często z czterech bądź też z trzech stron będzie doskonałym wyborem. Przede wszystkim pozwala ona na podgląd z większej ilości stron przechowywanych w nim przedmiotów. Podświetlenie ledowe powoduje zaś, że osoba zapoznająca się z wnętrzem gabloty będzie miała możliwość zaobserwowania tych najdrobniejszych detali. Warto pamiętać jednak także o funkcjach zabezpieczających jakie pełnić może podświetlana gablota do salonu. Dzięki temu, że jest ona zamykana na kluczyk zapewni właściwą ochronę przechowywanym przedmiotom przed kradzieżą. Doskonale posłuży ona również do bezpiecznego przechowywania bardziej delikatnych przedmiotów w tym porcelanowej zastawy. Zamknięcie na kluczyk spowoduje, że w trakcie nieużytkowania będą one doskonale zabezpieczone przed dostaniem się w ręce osób niepowołanych. Stosowanie gablot w użytku domowym staje się wraz z biegiem czasu coraz bardziej spopularyzowane. Coraz częściej przechowuje się w nich bowiem wszelkie przedmioty, które powiązane są bezpośrednio z hobby właściciela domu, czy też mające dla niego wartość sentymentalną.

Gablota wykorzystywana może być jako miejsce ekspozycji płyt gramofonowych, bądź też piłki z autografem ulubionego piłkarza. W gablotach mogą być oczywiście przechowywane również medale i puchary związane z uczestnictwem w zawodach sportowych dzieci bądź też dorosłych. Stosowanie przeszklonych gablot wraz z biegiem czasu staje się coraz bardziej popularne również w użytkowaniu domowym. Wydają się być one bowiem zdecydowanie lepszym pomysłem na skuteczne wyeksponowanie najcenniejszych przedmiotów, które będą mogły być następnie oglądane przez gości. Coraz częściej tego typu gabloty wyposażone są również w solidne zamknięcie na kluczyk. Dzięki temu wszystkie przechowywane przedmioty będą mogły być doskonale zabezpieczone przed dostępem do nich osób niepowołanych.

Po piękne gabloty zapraszamy na www.vitrum.pl.