Przejdź do treści

Dlaczego warto budować obiekty ze stali?

producent hal stalowych

Sektor budowlany emituje do środowiska aż 25% gazów cieplarnianych! Do tego zużywa 40% energii pierwotnej. Są to wyniki zatrważające – nic więc dziwnego, że obecnie wiele uwagi poświęca się próbie stworzenia warunków zrównoważonego rozwoju, tak, aby budownictwo nie było zagrożeniem dla środowiska.

Producent niedrogich hal stalowych

producent hal stalowychObecnie profesjonaliści skupiają się na wykorzystanie takich materiałów, które z powodzeniem nadają się do recyklingu, dzięki czemu możliwe będzie oszczędzanie surowców. Jednym z takich materiałów jest stal. Mimo recyklingu, nie traci ona swoich właściwości. Dlatego można ją wielokrotnie przetwarzać bez negatywnego wpływu na jej parametry techniczne. To dlatego obecnie przemysł stalowy jest naprawdę ważny, gdyż ma wpływ na redukcję emisji dwutlenku węgla do środowiska. Stal nie wytwarza żadnych zanieczyszczeń ani szkodliwych substancji, dlatego jej stosowanie nie wiąże się z żadnymi problemami – zarówno jeśli chodzi o środowisko, jak i o zdrowie człowieka. Przebywanie w budowlach, do których konstrukcji zastosowano stal, nie ma negatywnego wpływu na ludzi, ani obecnie, ani w perspektywie czasowej. Ponadto efektywne wykorzystanie stali sprawia, że na dużą skalę ograniczone zostaje powstawanie odpadów podczas produkcji. Wszystko więc wskazuje na to, że to stal będzie materiałem najczęściej wykorzystywanym w nowoczesnym budownictwie.

producent hal stalowychJuż teraz niejeden polecany producent hal stalowych ma ręce pełne roboty. Wiele przedsiębiorstw bowiem, zamiast stawiać nowe, betonowe magazyny, decyduje się na hale stalowe. Przede wszystkim dlatego, że jest to rozwiązanie niedrogie, a przy tym czas postawienia takiej hali jest zdecydowanie krótszy niż hali betonowej. To dlatego, że wszystkie elementy konstrukcyjne wykonywane są w fabryce, a na miejscu, na placu budowy, są jedynie łączone. W przypadku budynków betonowych, podczas ich stawiania, często jesteśmy uzaleznieni od warunków atmosferycznych. Pogoda jest zupełnie nieistotna, jeśli chodzi o stal. Kolejną zaletą stali jest to, że taka konstrukcja odznacza się lekkością, a przy tym ogromną wytrzymałościa. Bez problemu można dobudowywać dodatkowe pomieszczenia czy modernizować te już istniejące. W dodatku architekt ma tutaj duże pole do popisu – nie jest ograniczony żadnymi kształtami, może tworzyć nowoczesne kopuły, jak i tradycyjne budowle.

W ten sposób można bez problemu wpisać się w architekturę danego terenu i nie zaburzać koncepcji istniejącej zabudowy. A to wszystko dzięki stali – czyż nie jest to więc materiał naprawdę godny polecenia?