Przejdź do treści

Dobór odpowiedniej baterii umywalkowej

  • przez

Od kilkunastu lat zajmuję się aranżacją przestrzeni, jednak dopiero od niedawna przyjmuję zlecenia od indywidualnych osób, wcześniej projektowałam głównie wnętrza użytkowane publicznie. Dziś widzę, że rośnie zapotrzebowanie na tworzenia ciekawych projektów także w domach jednorodzinnych lub mieszkaniach. Najczęściej klienci proszą mnie o dobór ozdób do kuchni oraz łazienki. Urządzam pomieszczania w różnych stylach w zależności od preferencji swoich zleceniodawców, jednak ostatnio pewnym trendem stały się pomieszczenia w stylu retro.

Piękne łazienki w stylu retro

stylowa bateria umywalkowa retroDo najciekawszych projektów, jakie przyszło mi wykonywać na zlecenie indywidualnych klientów, należą bez wątpienia łazienki w stylu retro. Coraz częściej spotyka się pomieszczenia, które wyglądają, jakby pochodziły z innej opoki. Nie chodzi tutaj jednak o kupowanie produktów starych lub nawet zabytkowych (to cecha charakterystyczna innej mody — vintage), ale nowych rzeczy stylizowanych na dawne. Tworząc pomieszczenie dla mojego klienta, musiałam mieć na uwadze wygląd każdego elementu wystroju. Najciekawszy przedmiot, jaki udało mi się zdobyć to stylowa bateria umywalkowa retro. Okazało się, że jest na rynku wiele kranów tego typu, jednak znacząco się one od siebie różnią. Mnie zainteresowały te wyroby, które zostały stworzone ze szczotkowanego niklu i wyposażone w porcelanowe zawory. Takie produkty spodobały się zarówno mnie, jak i mojemu zleceniodawcy. Udało mi się je nabyć w dużej łódzkiej hurtowni w bardzo korzystnych cenach. Mój projekt zakładał umieszczenie w łazience dwóch umywalek oraz stylowej wanny, więc potrzebowałam trzy baterie. Dwie pierwsze były identyczne, zaś trzecia musiała wyglądać nieco inaczej. Wybrałam baterię wannową montowaną natynkowo, choć istniała także możliwość kupna takiego sprzętu, który przykręca się do podłogi, jednak wówczas tracimy nieco miejsca użytkowego w pomieszczeniu, a to bywa bardzo cenne. Ostatecznie cały mój projekt był idealnie skomponowany i w pełni wpisywał się w styl retro, co niezmiernie uszczęśliwiło mojego klienta.

Aranżacja domowych przestrzeni wbrew pozorom nie jest niczym prosty. Istnieje mnóstwo ciekawych stylów urządzania pomieszczeń oraz wiele ciekawych przedmiotów pozwalających nam odświeżyć wnętrze lub nadać mu całkowicie inny charakter. Sama bywam ostatnio często proszona o tworzenie projektów wystroju łazienek retro. W takich planach liczy się każdy szczegół, w szczególności dobór urządzeń sanitarnych oraz detali takich jak: baterie, lustra, szafki i półki.