Przejdź do treści

Estetyczne grzejniki do pokoju i kuchni

Rozwój technologii spowodował, że z ogrzewania domu drewnem czy węglem szybko zaczęto przechodzić na inne formy. Choć te tradycyjne metody nadal mają swoich zwolenników i się chętnie stosowane w nowych domach, coraz więcej ludzi decyduje się na nowoczesne rozwiązania.

grzejnik

Wybór wcale nie jest prosty. Grzejniki łazienkowe czy grzejniki pokojowe nie jednemu inwestorowi spędzają sen z powiek. Dostępność różnego ich rodzaju, różnorodne opinie (często sprzeczne) sprawiają, że jednak sporo ludzi pozostaje przy tradycyjnych piecach na paliwo stałe. Zwróćmy mimo to uwagę na to, co oferuje rynek.
Pierwszym są grzejniki konwekcyjne. Ten sposób ogrzewania może funkcjonować jako samodzielny system grzewczy lub wspomagający ( w zimne noce). Koszty eksploatacyjne można obniżyć, stosując termostaty (obecnie, coraz częściej są one na wyposażeniu grzejników).  To świetne rozwiązanie pozwala dostosować wysokość temperatury do osobistych preferencji użytkowników. Grzejniki te charakteryzują się nowoczesnym wyglądem, co ma duże znaczenie zwłaszcza w nowym budownictwie.
Jako ogrzewanie wspomagające, zwłaszcza do łazienek warto wybrać nagrzewnice. Są one również stosowane w takich miejscach jak:

  • hale,
  • sklepy,
  • kościoły,
  • samochodach
  • itp.

Ze względu na budowę wyróżnia się następujące rodzaje: mobilne, wiszące, stacjonarne, wbudowane w zespół maszyn. Ich zaletą jest niewątpliwie fakt, że posiadają także funkcję chłodzącą powietrze, dzięki czemu oprócz zimy mają także zastosowanie w upalne lato.