Przejdź do treści

Innowacje na rynku maszyn budowlanych

mini dzwig budowlany

Rynek maszyn budowlanych prężnie się rozwija. Już dawno minęły czasy, kiedy do dyspozycji mieliśmy jedynie maszyny wielkogabarytowe. Te, owszem, idealnie sprawdzały się na dużych budowach, jednak w sytuacjach, gdy musieliśmy poruszać się po ciasnych przestrzeniach – nie zdawały egzaminu.

Mini dźwig przyspiesza pracę

mini dzwig budowlanyByły nieskuteczne, dlatego właśnie producenci zaczęli poszukiwać nowych rozwiązań, które wypełniłyby tę istniejącą lukę na rynku maszyn i urządzeń. W związku z tym, dzięki wdrażaniu nowoczesnych technologii, pojawiły się zupełnie innowacyjne maszyny, które sprawiły, że praca na małych budowach postępuje o wiele szybciej niż wcześniej. Tutaj wymieniony powinien zostać na pierwszym miejscu innowacyjny mini dzwig budowlany, który właśnie przyspiesza większość prac wcześniej wykonywanych przez ludzi. Na budowie wykorzystujemy mnóstwo materiałów budowlanych, z których większość jest naprawdę ciężka. Przenoszenie ich z miejsca na miejsce nie dość że zajmuje wiele czasu, to jeszcze dodatkowo jest nadwyrężeniem zdrowia pracowników. Dlatego właśnie doskonałą pomocą dla nich miały się okazać innowacyjne dźwigi budowlane. Za ich pomocą możemy przenosić ładunki o masie nawet do 1,5 tony. Mimo niewielkich gabarytów tych maszyn (same te gabaryty oscylują właśnie wokół 1,5 t), są one naprawdę stabilne i możliwość, że wywrócą się, unosząc ciężar, praktycznie nie istnieje.

mini dzwig budowlanyDlaczego? Ponieważ producenci zadbali o to, aby bardzo dobrze trzymały się one podłoża. Posiadają specjalne wsporniki stabilizacyjne zakończone przyssawkami, które utrzymują dźwigi w jednym miejscu. Oczywiście nie zawsze jest to dobre rozwiązanie, ponieważ czasami chcemy nie tylko unieść ładunek na wyższe piętro, ale też przestawić go w zupełnie inne miejsce. W takiej sytuacji lepiej zdecydować się na mini pikery, czyli dźwigi dostosowane do wykonywania zadania podnieś-jedź. To rozwiązanie odpowiednie nie tylko na budowy, ale także do fabryk i zakładów produkcyjnych. Sprawdzi się to między innymi w magazynie, zamiast wózków widłowych. Jednakże aby obsługiwać dźwig, trzeba posiadać odpowiednie uprawnienia (mimo iż operator nie przebywa w kabinie, tylko steruje zdalnie z dowolnego miejsca w pomieszczeniu).

Jak widać, wśród innowacyjnych rozwiązań, które niedawno pojawiły się na rynku maszyn budowlanych, to właśnie mini dźwigi są tymi, które sprawdzają się w naprawdę wielu różnych zastosowaniach. Jeżeli zależy nam zatem na przyspieszeniu prac, ale również na zwiększeniu wydajności – a przy tym nie chcemy zaniedbywać bezpieczeństwa, takie dźwigi będą dobrym wyborem.