Przejdź do treści

Innowacyjny automat vendingowy

Historia pierwszych automatów vendingowych zaczyna się wiele lat temu za oceanem, ponieważ to właśnie w Stanach Zjednoczonych wprowadzono pierwszy model. Szybko zyskał on dużą popularność, co przyczyniło się do błyskawicznego rozwoju tej formy sprzedaży. W całych Stanach jest obecnie kilka milionów takich maszyn, ale wynika to z wielkość kraju. U nas jest ich znacznie mniej, ale cieszą się sporym zainteresowaniem.

Co kupimy w automacie vendingowym?

nowoczesny automat vendingowyZakupy możemy robić w wielu miejscach, jednak tylko w sieci oraz w automacie nie jesteśmy narażeni na stanie w kolejkach. Jeżeli mamy ochotę zjeść coś słodkiego będąc na uczelni lub w poczekalni szpitala, to z pewnością znajdziemy w nich nowoczesny automat vendingowy, w którym kupimy słodką lub słoną przekąskę. Tego typu sprzedaż jest bardzo praktyczna, ponieważ sam automat zawiera niewiele miejsca, a może się w nim znajdować całkiem sporo produktów spożywczych. Najpopularniejsze są modele z przekąskami, ale znajdziemy także automaty z gorącymi napojami takimi jak kawa czy herbata, zimnymi w postaci napojów w puszkach i butelkach czy mieszanym modelami, gdzie znajdziemy słodycze i napoje. Ponadto producenci udostępniają również modele do sprzedaży leków, jednorazowym maseczek i płynów do dezynfekcji albo specjalnych maszyn z wbudowanymi agregatami chłodniczymi. Dzięki utrzymaniu stałej, niskiej temperatury wewnątrz automatu, można w nim sprzedawać kanapki, świeże owoce, jogurty czy nawet soki. Z punktu ekonomicznego, prowadzenie sprzedaży za pośrednictwem automatu vendingowego jest bardzo tanie, gdyż nie trzeba zatrudniać sprzedawcy ani opłacać lokalu. Cała sprzedaż odbywa się w urządzeniu, które wyglądem przypomina dużą lodówkę z przeszklonymi drzwiami oraz panelem do dokonywania zakupów. Klient przeprowadza samodzielnie cały proces zakupowy, który jest bardzo prosty i intuicyjny. Innowacyjne automaty są wyposażone w specjalne oprogramowanie, które wysyła przedsiębiorcy informacje o ewentualnych brakach lub kończących się datach poszczególnych produktów.

Maszyny vendingowe są stale unowocześniane, aby jak najlepiej spełniały swoje zadanie. Przedsiębiorcy mogą je kupować, wynajmować lub dzierżawić, ponieważ wielu pośredników to umożliwia. Nowa maszyna może kosztować od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, zatem nie jest to mała inwestycja. Jednak jeżeli będzie ona zlokalizowana w strategicznym miejscu, to można całkiem szybko uzyskać zwrot zainwestowanych środków. Dlatego też najczęściej maszyny stoją w szpitalach, w poczekalniach na dworcach czy w szkołach.