Przejdź do treści

Jak czyścić różne rodzaje mebli?

szafki łazienkowe

szafki łazienkoweCzyszczenie mebli tylko z pozoru wydaje się być trudną sprawą, w rzeczywistości jednak wystarczy wiedzieć, jakich specyfików i metod użyć w odniesieniu do konkretnych powierzchni i sprzątanie będzie proste jak nigdy dotąd. Wiadomo, że nie każdym płynem czy nie każdym rodzajem szmatki uda nam się skutecznie wyczyścić wszystkie meble.

Rozeznanie w metodyce i rodzajach preparatów, z pewnością ułatwia zadanie, ale najważniejsze jest, żeby mieć jakąkolwiek praktykę w ich zastosowaniu. Dla przykładu meble kuchenne bardzo dobrze czyścić można gotowymi preparatami, które znajdziemy w każdym sklepie czy kiosku, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy czyścili je metodami naturalnymi.
Jeżeli nasze powierzchnie nie mają dużych plam czy zacieków spowodowanych odbarwieniami, to z powodzeniem do mycia i czyszczenia możemy użyć roztworów sody oczyszczonej, orzechów piorących czy też zwyczajnych mydlin. Każdy z tych roztworów jest bezpieczny dla czyszczonej powierzchni, nie spowoduje ich zarysowania, ale skutecznie usunie kurz i brud powstały podczas codziennych czynności. Jeśli chodzi o szafy, zarówno te, do zabudowy, jak te wolnostojące, to cała procedura wygląda tak samo. Jeśli jest to podobny rodzaj powierzchni, to można użyć środków naturalnych, ale można pokusić się też o delikatne specyfiki do konserwacji powierzchni drewnianych, na przykład pronto.
Trochę trudniej przedstawia się kwestia czyszczenia powierzchni łazienkowych. Armatura bardzo często podatna jest na odbarwienia i otarcia. Jeżeli użyjemy nieodpowiednich środków, to możemy zniszczyć powierzchnię chromowanych baterii łazienkowych czy luster.

Szafki łazienkowe dobrze jest czyścić delikatnymi proszkami, albo wspomnianym wcześniej roztworem sody oczyszczonej z ciepłą wodą. Jeśli są zabrudzone kosmetykami, możemy użyć trochę wybielacza.