Przejdź do treści

Jak montowane są blaty laminam

blaty laminam

Do zamontowania blatu kuchennego nie musimy mieć wcale jakiejś ekipy fachowej. Jeśli ktoś się trochę na tym zna możemy go o to poprosić. Kobiety mogłyby same montować sobie blaty laminam, ale niestety są one zbyt ciężkie do udźwigu. Dlatego jeśli mamy sąsiada lub też jakiegoś mężczyznę w pobliżu poprośmy go o pomoc.

 

Nowoczesne i wytrzymałem – blaty laminam

blaty laminamGdy chcemy aby nasz blat był zamontowany w profesjonalny sposób musimy liczyć się z tym, że ekipa, która będzie go montowała musi się na tym bardzo dobrze znać. Skróci to nam czas montażu oraz szybciej będziemy mogli użytkować naszą kuchnię. Najgorszym elementem w takim montażu jest na przykład centrum kuchni gdzie chcemy aby nasz blat był zamontowany na środku pomieszczenia. Wtedy obróbce musimy poddać cały blat. Taki blat również możemy sobie zamówić w markecie budowlanym. Firma z której będziemy go brać musi być bardzo dobra firmą gdyż taki blat będziemy obrabiać i najlepiej aby z niego nic nam się nie sypało czy to przy cięciu czy to przy wykończeniu. Aby go dobrze zamontować musimy uszykować sobie powierzchnię do której będziemy go przymocowywać. Oczywiście gdy musimy dociąć nasz blat pod ręką musimy mieć tak zwany pilnik lub też szlifierkę aby ładnie wyrównać boki. Jeśli nie będą one wyrównane to wykończenie mogło by się nam nie trzymać. Musimy również pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Do tego z pewnością potrzebne nam będą okulary ochronne gdyż opiłki z ciętego drewna zawsze nam mogą wpaść w oko. Również aby zamontować blat będzie nam potrzebna wiertarka udarowa oraz ołówek do zaznaczania. Oczywiście nie możemy zapomnieć o klejach oraz silikonach. Również będą nam potrzebne kątowniki. Najważniejszym elementem oprócz blatu jest poziomica.

To dzięki niej będziemy mogli wypoziomować nasz blat, a co za tym idzie będziemy mogli mieć równą powierzchnię naszego blatu. Aby blat był dobrze zamontowany musimy najpierw dobrze wypoziomować nasze meble, na których będzie on umieszczony. Oczywiście montując blat musimy także pamiętać o kołkach rozporowych aby blat nam się nie przesuwał.