Jak pozbyć się wyprysków i zanieczyszczeń cery?

W salonach kosmetycznych oraz u dermatologa dostępne są liczne, zarówno klasyczne, jak i innowacyjne zabiegi oczyszczające twarz. Piękna i świetlista cera od razu potrafi odmłodzić nawet o wiele lat. Dodatkowym atutem kuracji i zabiegów oczyszczających jest odprężenie całego ciała, poprawa elastyczności skóry i znacznie lepsze samopoczucie. Obok wyciskania pryszczy polecane są peelingi enzymatyczne oraz kawitacyjne i wiele innych sposobów na walkę z zaskórniakami i działaniem zanieczyszczeń z powietrza.

Innowacyjne techniki oczyszczające twarz

oczyszczanie twarzyZabiegi peelingujące to przede wszystkim nowatorskie metody oczyszczania cery. Stosuje się najczęściej dwa podstawowe typy zabiegów kosmetycznych: kawitacyjny i kwasowy. Jeśli chodzi o pierwszy rodzaj oczyszczania, to polega na użyciu ultradźwięków, które wraz z wodą wypłukują drobne zanieczyszczenia z porów. W ten sposób, w zasadzie bezbolesny i bezinwazyjny, kosmetyczka lub dermatolog, oczyszczają twarz z nagromadzonych zanieczyszczeń. Jednak w przypadku trądziku konieczne jest bardziej zdecydowane działanie. Często kosmetyczka radzi połączenie peelingu np. z użyciem specjalnych kwasów oraz oczyszczania mechanicznego. Jest to bardziej bolesna metoda, ale daje trwały efekt. Tradycyjne oczyszczanie twarzy warto wykonywać regularnie w domu. Po pierwsze zalecane jest stosowanie odpowiednich żeli myjących i oczyszczających cerę z pyłów, które każdego dnia osadzają się na twarzy. Im bardziej zanieczyszczone jest środowisko, np. w dużych miastach, tym mocniejszy nacisk kładzie się na zaawansowane metody kosmetycznego oczyszczania cery. Najlepszym przykładem samodzielnego dbania o piękną i promienistą cerę, jest stosowanie płynów do codziennej pielęgnacji twarzy. Mogą mieć właściwości odżywcze, w połączeniu z witaminami i mikroelementami. Także nowoczesne maseczki z dodatkiem specjalnie przygotowanego węgla, o czarnej barwie, dają bardzo dobre rezultaty czyszczenia twarzy we własnym zakresie, w ramach codziennej pielęgnacji urody.

Najlepszym sposobem na zachowanie urody na długie lata jest stosowanie regularnie zabiegów na twarz. Podstawowym zabiegiem, jaki można przeprowadzić u kosmetyczki jest peeling kawitacyjny lub przy pomocy kwasów dostosowanych do problemu, z jakim boryka się cera. Jeśli dokuczają wypryski polecane są np. maseczki z czarnym węglem. Idealnie oczyszczają twarz i wysuszają wągry. Jednocześnie węgiel jako substancja organiczna, naturalnego pochodzenia nie powoduje alergii i bardzo rzadko podrażnia cerę.