Przejdź do treści

Jak się wykonuje sufit gwieździste niebo?

sufit

Sufit napinany przedstawiający gwieździste niebo robi bez wątpienia wrażenie. Jest to innowacyjne rozwiązanie aranżacyjne, dzięki któremu można do zakrytego dachem pomieszczenia „przemycić” kawałek nieba. Choć jest to tylko imitacja sklepienia niebieskiego, ta iluminacja robi wrażenie, a także może sprawić, że trudno będzie oderwać od niej wzrok. Ten designerski element wystroju musi zostać wykonany przez specjalistów. Sufit ten wykorzystuje się z wykorzystaniem farby fluorescencyjnej, świateł LED i światłowodów.

sufitEfekt gwieździstego nieba można wykonać na suficie napinanym albo na płytach kartonowogipsowych. Najprostszym sposobem na wykonanie sufitu imitującego gwieździste niebo jest wpięcie w otwory płyty światłowodów. Wystające z sufitu zakończenia światłowodów imitują gwiazdy. Można je zaprogramować tak, by świeciły naprzemiennie i pulsacyjne, tak ja prawdziwe ciała niebieskie. Istnieją jednak jeszcze bardziej skomplikowane projekty sufitów przedstawiających niebo. Wykorzystuje się tam także nadruki przedstawiające mgławice, planety, komety, galaktyki czy inne elementy charakterystyczne dla kosmosu. Taki sufit podświetlany ledami posiada dodatkowo gotowy nadruk stworzony z pomocą farb fluorescencyjnych, a podświetlany jest oświetleniem, które znajduje się pod spodem. Taki rodzaj sufitu, choć jest bardzo efektowny, jest dość prosty w montażu. Jest to aranżacja, która nie pochłania dużo czasu, ani nie wymaga wykonana gruntownego remontu.

sufitNie jest to jednak jedno z najtańszych rozwiązań aranżacyjnych. Największe wrażenie robi oczywiście w ciemności. Doskonale oświetla wnętrze i wprowadza niepowtarzalny klimat. Sufit napinany gwieździste niebo można zawrzeć w ciekawej formie aranżacyjnej i zaprojektować tę przestrzeń tak

, by wpisywała się np. w kształt koła, kwadratu bądź w jakikolwiek inny kształt geometryczny. Dodatkowo można zamocować na nim inne elementy dekoracyjne, takie jak żyrandole w kształcie planet, które będą zwisać pod powierzchnią sufitu. Takie aranżacje pasują nie tylko do dużych pomieszczeń takich jak hotelowe lobby, sale bankietowe czy innej, ale nadadzą się także do domów i mieszkań prywatnych. Wtedy jednak stawia się na dużo skromniejszą formę sufitów podświetlanych, tak efekt nie był wręcz przytłaczający.

Wnętrze naszego domu czy mieszkania ma przecież głównie służyć do mieszkania i odpoczynku, wszelkie designerskie mają stanowić tylko dodatek. Sufity przedstawiające gwieździste niebo są dostępne w wielu wzorach. Można powiedzieć, że liczba wariacji jest nieograniczona. Można je wykonać z użyciem różnych technik. Najlepiej ich wykonanie oddać w ręce specjalistów.