Przejdź do treści

Jak zarabiać na nowoczesnej sprzedaży vendingowej?

Czy można dzisiaj dobrze zarobić na sprzedaży produktów z automatów? Można, ale trzeba spełnić kilka warunków. Bo wbrew pozorom ten biznes nie jest taki prosty jak się wydaje. A już na pewno nie jest to tak, że postawimy automat w dobrej lokalizacji, a on będzie na nas zarabiał samodzielnie. Każdy automat trzeba kilka razy dziennie uzupełniać, a jeśli podają one ciepłe napoje lub jedzenie to trzeba je regularnie i dokładnie czyścić. Automaty sprzedają za swoich właścicieli, ale prawdziwą receptą na sukces w tej branży jest dbałość o szczegóły.

Jeden nowoczesny automat to za mało

nowoczesne automaty vendingowe cenaJeśli ze sprzedaży vendingowej chcemy uczynić swoje stałe źródło przyzwoitego dochodu to od razu bądźmy gotowi na to, że trzeba w ten biznes trochę zainwestować. Jeden automat to za mało, żeby wszystko się opłacało. Najlepiej wydzierżawić od razu kilkanaście dobrych lokalizacji i tam wstawić swoje automaty sprzedażowe. Najprostsze automaty do przygotowywania gorących napoi kosztują około dziesięciu tysięcy złotych. Zatem kilkanaście lokalizacji to początkowa inwestycja rzędu niespełna dwustu tysięcy złotych. Warto kupować nowe i nowoczesne automaty vendingowe cena takich zaczyna się właśnie od wspomnianych dziesięciu tysięcy i zależy głównie od tego, co będziemy w automacie sprzedawać. Jeśli mają to być proste produkty spożywcze, słodkie przekąski czy napoje to takie automaty można kupić w naprawdę przystępnych cenach. Oczywiście nie warto kupować maszyn używanych, chociażby z tego względu, że trzeba je serwisować samodzielnie albo płacić za to wyspecjalizowanej firmie. Chociaż wiadomo, że maszyny używane można kupić za mniej niż połowę ceny nowych maszyn. W każdym razie w tym biznesie automaty są bardzo ważne, ale jeszcze ważniejsza jest lokalizacja, w której będą one dla nas zarabiały. Chyba najlepszym scenariuszem dla takiego biznesu jest umieszczenie automatów w szkołach podstawowych. Na produktach spożywczych przeznaczonych dla dzieci są najwyższe marże, a sprzedaż z automatu w szkołach to złoty interes.

Podsumowując biznes vendingowy krok po kroku podkreślamy, że zacząć trzeba od znalezienia powierzchni, na której można maszyny sprzedażowe postawić. Potem trzeba zakupić same automaty, a to koszt około dziesięciu tysięcy złotych za jedną sztukę. Kiedy już zaczniemy sprzedawać towary z automatu to musimy pamiętać o tym, żeby nasze automaty były zawsze czyste i maksymalnie zaopatrzone. Inwestując w nowe automaty nie trzeba się martwić o serwisowanie maszyn przynajmniej przez kilka pierwszych lat.