Przejdź do treści

Jak znaleźć tanie oświetlenie

Kto z was nadal ma pod sufitem nowego mieszkania prowizoryczny żyrandol lub nawet gołą żarówkę? Dzieje się tak dlatego, że kiedy urządzamy mieszkanie, tak duży zakup jak zakup żyrandola odkładamy w czasie, uważając, że są ważniejsze wydatki. Tymczasem ładna pasująca do wnętrza lampa wcale nie musi być droga. Trzeba tylko wiedzieć gdzie i jak szukać.

lampaPo pierwsze należy zdecydować, jaki oświetlenie nam się podoba i jakie ma spełniać funkcje. Czy ma to być centralnie umieszczony żyrandol czy plan, czy lampy kierunkowe? Czy przewidujemy oświetlenie boczne (na przykład kinkiety)? Czy potrzebne nam są lampy stołowe lub stojące? Jaki styl nas interesuje – nowoczesny czy tradycyjny? Oto pytania, które powinniśmy sobie zadać przed rozpoczęciem zakupów.

Trzeba też pobrać wymiary i sprawdzić jakiej długości powinien być żyrandol, a także policzyć ile sztuk oświetlenia punktowego będzie nam potrzebne. Oglądajmy katalogi i stylizacje w internecie aby zobaczyć jak wybrane przez nas lampy prezentują się w rzeczywistości. Upewnijmy się także, że do oprawek będą pasowały najpopularniejsze żarówki.Najlepiej energooszczędne lub LED, co pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze w dłuższym okresie czasu.

Teraz możemy wybrać się na polowanie. Warto odwiedzić jakąś wyprzedaż lamp, można tam trafić naprawdę świetne okazje. Interesujące będą też sklepy typu Oświetlenie Outlet i Lampy Outlet, gdyż znajdziemy tam końcówki serii znanych producentów.

Mając jasno określone oczekiwania dużo łatwiej znajdziemy lampy, których poszukujemy. Jeśli nie uda się dopasować całego kompletu lamp pamiętajmy, że żyrandol nie musi być z tej samej serii co kinkiety. Wystarczy, że ogólne założenia będą zbliżone ( Materiały z których je wykonano, czyli na przykład metal i mleczne szkło).

Przed opuszczeniem sklepu z nowymi lampami pamiętajcie o żarówkach, kostkach i innych niezbędnych akcesoriach potrzebnych do zamontowania lamp.