Przejdź do treści

Jakie nasiona można siać późną wiosną?

nasiona

nasionaWiosna trwa już w pełni i prawie wszystkie kwiaty oraz rośliny znajdują się we fazie wzrostu, a niektóre z kwiatów zakwitły. Ale istnieje jeszcze możliwość upiększenia ogrodów i rabatek. I nie chodzi tylko o porządki w ogrodzie. Wielbiciele roślin mogą dosadzić sadzonki lub zasiać późniejsze rośliny.

Do dyspozycji mają nasiona roślin ozdobnych, warzyw oraz ziół. Nasiona roślin ozdobnych, które można jeszcze dosiać obejmują różne gatunki kwiatów rabatowych oraz niespotykanych. Kwiaty rabatowe, które można jeszcze dosiać to między innymi aksamitka, maciejka oraz bratek. Wśród nasion kwiatów niespotykanych znajduje się dużo większy wybór. Jeżeli zostaną one posiane teraz będą kwitły jeszcze późną jesienią. Wśród nasion, które mogą być posiane wiosną znajdują również nasiona warzyw. Pasjonaci ogrodów decydują się na zasiew warzyw, gdyż własnoręcznie wyhodowane wolne są one od środków chemicznych oraz pestycydów. Owoce i warzywa własnej produkcji stanowią gwarancję zdrowia, a ich uprawa może przynieść wiele satysfakcji. Kolejnym rodzajem nasion nadający się do zasiania w maju są nasiona ziół. Zioła hodowane w ogrodzie mogą zostać wykorzystane do wzbogacania smaku potraw i nadawania im wspaniałego aromatu. W ogrodzie można posiać również zioła o właściwościach leczniczych, a następnie używać je do przygotowywania napojów i naparów.

Podsumowując, należy stwierdzić, że wielbiciele dziełek oraz rabatek mają do wyboru wiele różnych nasion i mogą upiększać swoje ogrody do późnej jesieni.