Przejdź do treści

Korzyści płynące prosto ze Słońca

instalacje fotowoltaiczne

Słońce to naturalne, niewyczerpalne źródło energii. Promienie słoneczne dzięki panelom fotowoltaicznym mogą być przekształcone w prąd! Jeżeli zdecydujemy się na samodzielną produkcję prądu, możemy pochwalić się byciem strażnikami środowiska – w ten sposób je przecież chronimy. Obecnie w ofertach producentów dostępny jest szeroki wybór baterii słonecznych, które nadają się do użytku domowego.

Własny prąd dzięki fotowoltaice

 instalacje fotowoltaiczne Wśród najczęściej wybieranych wyrobów znajdują się małe baterie, które mogą posłużyć zasilaniu oświetlenia ogrodowego czy akumulatora jachtu. Ale też i większe panele – całą taką instalację złożoną z paneli z modułów poli- lub monokrystalicznych montuje się na dachu i w ten sposób możemy zacząć produkcję prądu na potrzeby gospodarstwa domowego – stajemy się całkowicie niezależni od miejskiego zakładu energetycznego! Dzięki temu rachunki stają się przeszłością. Według wielu ekspertów prąd solarny jest naszą przyszłością – wkrótce, gdy ceny paneli fotowoltaicznych zaczną spadać, z tego rozwiązania będzie korzystać coraz więcej osób. Obecnie popularność rośnie powoli, ale dzięki dofinansowaniom na panele, które udzielają gminy, i tak wiele ludzi, którzy normalnie nie sięgnęliby po panele fotowoltaiczne ze względu na ich cenę, decyduje się na zakup.

 instalacje fotowoltaiczne Wydajne instalacje fotowoltaiczne z Lublina są kupowane także przez dużych inwestorów – gdyż wiedzą o tym, że wartość budynku, który posiada własny system fotowoltaiczny, zdecydowanie wzrasta. Jest to więc dobry sposób na to, aby uczynić dany obiekt bardziej pożądanym przez innych. Mimo tych argumentów niektórzy nadal nie są pewni, czy inwestować w panele – boją się, że poniosą ogromne koszty, a instalacja zawiedzie. Tutaj uspokajają producenci – panele są urządzeniami praktycznie bezawaryjnymi. Są odporne na negatywne czynniki środowiskowe, dlatego charakteryzują się niezawodnością w działaniu. Raz zakupione panele będą nam służyć już przez cały czas i nie będzie konieczności ich wymiany. Możemy więc szybko dokonać obliczeń – inwestycja kilku- lub nawet kilkunastu tysięcy jest jednorazowa. Bardzo prędko więc nam się zwróci, a darmowy prąd będziemy mieć już na zawsze.

To argument, którego nie da się odeprzeć, dlatego jeżeli jeszcze zastanawiamy się nad tym, czy warto zdecydować się na własną instalację fotowoltaiczną – odpowiedź jest prosta. Jeśli szybko postaramy się o dofinansowanie z gminy, wówczas w ogóle nasz portfel nie poczuje utraty pieniędzy, ale my za to poczujemy prawdziwą oszczędność, gdy rachunki za prąd nie będą pojawiały się w naszej skrzynce pocztowej.