Przejdź do treści

Lepsze tarasy drewniane czy w kafelkach?

tarasy

Wiele osób ma zawsze problem z doborem odpowiedni dla siebie podłóg. Jedni wolą wziąć do swojego domu kafelki, a inni wolą jednak podłogi drewniane. Ogólnie nie da się powiedzieć, czy te są lepsze, czy tamte.

Tarasy z Kołobrzegu lepsze są z płytek ceramicznych

tarasySprawa wygląda tak, że montaż podłóg drewnianych to żaden problem, szczególnie jeżeli mówimy o panelach. Kafelki lepiej nadają się na pewno do miejsc wilgotnych takich jak kuchnia czy łazienka. One się nie zdzierają, nie są wrażliwe na wilgoć, ale za to nie wyglądają tak dobrze jak parkiet. Dobrze jednak, żeby była pewna jednorodność w naszym domu. Żeby nie było tak, że w jednym pokoju mamy panele a drugim już kafelki bo taka tęcza nie będzie dobrze wyglądała. Więc ogólnie sprawa, czy jedno jest lepsze czy drugie nie ma większego sensu. Jeżeli chodzi o tarasy kołobrzeg to lepiej, żeby były kafelki. W pokoju gościnnym montaż podłóg drewnianych sprawdziłby się idealnie. Kuchnia i łazienka tak jak mówiłem bardziej wymagają odporności na wilgoć więc lepiej je wyposażyć w kafelki. Jeszcze przedpokój mógłby być zrobiony tak, żeby kafelki były na podłodze ponieważ gdy wchodzimy tam w zimę, to naniesiemy pełno jakiegoś błota itd. Wiec wilgoć znów da nam się we znaki. Jednak korytarz itp. już dużo lepiej wykończyć panelami.

Tak samo, jeżeli mamy pokoje na piętrze to tam ewidentnie lepiej się nadaje drewno. W końcu tam już nie będziemy mieli wilgoci. Jak widać najlepiej wszystko dostosować do naszego domu ale i do własnych preferencji, a te jak wiadomo są całkowicie indywidualne.

Źródło:

http://vip-parkiet.pl/deski-tarasowe