Przejdź do treści

Listwy dopasowane do każdej podłogi

listwy przypodłogowe z nmc

Wykańczając mieszkanie należy pamiętać o każdym szczególe, który mógłby nadać wnętrzu charakteru. Oświetleniu, dekoracjach, ale również listwach podłogowych spełniających nie tylko role estetyczne, ale również wykończeniowe. Podczas zakupu trzeba być bardzo starannym, aby dobrać typ listwy, które idealnie wpisze się w pomieszczenie.

Listwa z dobrego materiału

listwy przypodłogowe z nmcPoza tym liczy się także jego szerokość, wysokość oraz kolorystyka. Nie można jednak pominąć najważniejszego aspektu – materiału z jakiego zostały wykonane. To właśnie świadczy o ich trwałości oraz dostępności w wielu kształtach. Listwy przypodłogowe są elementem, który już dawno przestał służyć tylko jako ukrycie nieestetycznych szczelin między ścianą, a podłogą. Wiele modeli posiada dodatkowe rowki pozwalające na zabezpieczenie kabli instalacji elektrycznych, jednocześnie sprawiając, że staną się niezauważalne. Coraz częściej zwraca się uwagę na ich walory estetyczne, na który duży wpływ ma materiał, z którego zostały wykonane. Dużą popularnością cieszy się listwa przypodłogowa z nmc – do niedawna wykorzystywana jako dekoracje krawędzi sufitów, czy ścian. Teraz również dzięki specjalnemu wzmocnieniu może spełniać rolę ochrony ściany. NMC jest na tyle elastycznym materiałem, że bezproblemowo można w nim wydrążyć kształty z dbałością o najmniejsze detale.

listwy przypodłogowe z nmcWłaśnie dlatego wśród tych modeli znajduje się najciekawsze profile, dopasowane zwłaszcza do wymagających przestrzeni. Łatwy montaż za pomocą kleju i natychmiast zauważalny efekt są jednymi z wielu atutów tego materiału. Warto wspomnieć, że jest on dostosowany do malowania zwykłymi farbami akrylowymi, dzięki czemu nudny biały kolor bardzo szybko można samodzielnie zmienić. Mimo swojej podatności na obróbkę są one najwyższej jakości, odporne na zniszczenia mechaniczne oraz działanie wody. Będą długo spełniały swoją rolę zarówno dekoracyjną, jak i funkcjonalną, ponieważ odpowiednio dopasowane listwy są w stanie wyróżnić przestrzeń, oraz zapewniać jej ciekawe wykończenie, bez względu na panujący styl. Listwy z NMC pasują do każdego wnętrza, zarówno tego utrzymanego w tonie klasycznym, jak i ceniącym sobie nowoczesność. Spośród wielu oferowanych przez producentów modeli można znaleźć listwy w różnym typie i o różnej kolorystyce.

Najczęściej jednak występują listwy wykończone tylko białą farbą podkładową, pozwalając dekorującym na samodzielne dopasowanie koloru do urządzanej przestrzeni. Prosty montaż oraz korzystna cena na pewno zachęcają, by zdecydować się na takie rozwiązanie w swoim domu.