Przejdź do treści

Meble indyjskie – idealne rozwiązanie dla klasycznych wnętrz

Meble indyjskie

Indyjskie meble kolonialne są efektem połączenia antycznych form mebli europejskich wraz z egzotyką dalekowschodniego orientu. Zaletą mebli kolonialnych jest to ,że pasują praktycznie wszędzie. Idealnie nadają się do przestronnego domu jednorodzinnego ale również doskonale zdadzą egzamin w przypadku mniejszych pomieszczeń nie posiadających tyle miejsca do zagospodarowania co większe mieszkania.

Meble indyjskie

Meble indyjskie

Sypialnie drewniane urządzone w stylu kolonialnym ,wygodne ,drewniane łóżka i ramy sprawią ,że miejsce odpoczynku stanie się prawdziwą świątynią domowego ciepła. Dodatkowym atutem jest fakt,że doskonale łączą się z ciepłą ,skórzaną tapicerką oraz naturalnymi tkaninami w kolorze bieli.

Meble z drewna robione na styl kolonialny wykonywane są nadal ,jednak niektóre starodawne egzemplarze zachowały się jedynie w kilku sztukach przez co osiągają bardzo wysokie ceny. Meble indyjskie robione są z różnych egzotycznych gatunków drewna jakich jak mahoń ,drzewo teak ,akacja indyjska czy palisander którego lokalna nazwa to shesham. Do wyrobu tych mebli nie stosuje się elementów zastępczych takich jak płyty czy sklejki. Wszystkie meble są w pełni wykonane z litego drewna włączając w to stoły drewniane ,ławy drewniane ,półki ,regały oraz wiele innych elementów. Styl mebli kolonialnych nie zawsze wiąże się z przebogatymi wzorami i rzeźbieniami. W ofercie można również znaleźć dużo bardziej stonowane modele cechujące się dużo prostszym wykonaniem które doskonale będą się nadawać do aranżacji bardziej nowoczesnych wnętrz. Najbardziej pasujące odcienie do tego stylu to barwy beżu, bieli, brązu i zieleni. Za względu za bogactwo wzorów mebli kolonialnych nie zaleca się stosowania wielokolorowych tkanin jako dodatków.

Bardzo popularnym dodatkiem w stylu kolonialnym są materiały które stanowią  imitację zwierzęcych skór. Niekiedy spotykanym dodatkiem są azjatyckie wzory kwiatowe dla których inspiracją jest japońskie i chińskie malarstwo.

Artykuł napisany przy współpracy z:

www.mandallin.pl