Przejdź do treści

Meble kolonialne mogą również posłużyć jako meble sklepowe

Pełne egzotyki, słonecznego ciepła i wschodniego klimatu meble kolonialne, zawdzięczają swoją nazwę bogato urządzonym domostwom kolonizatorów z Wielkiej Brytanii z XIX wieku.

meble-metaloweWystrój wnętrza w tym stylu cieszy się ogromnym uznaniem wśród klientów, już nie tylko zamożnych znających się na rzeczy koneserów sztuki meblowej, ale również tzw. „zwykłych ludzi”. Można je znaleźć w antykwariatach oraz specjalistycznych salonach typu Art-deco, w których pełnią one nawet funkcję mebli sklepowych jako wyposażenie magazynu. Styl  kolonialny potrafi wywrzeć ogromne wrażenie nawet wśród osób średnio znających się na rzeczy, a wstawienie zwykłych mebli sklepowych mogłoby zaburzyć harmonię stylowego wnętrza, jak z obrazu. Produkcja tego typu mebli odbywa się z użyciem drewna pozyskiwanego z drzew, które rosną w Azji oraz Afryce. Najczęściej produkowane są z takich gatunków  jak: tek, palisander czy mahoń – zwłaszcza ten ostatni pokryty cienką warstwą lakieru jest niezwykle efektowny. Dodatkowego uroku dodają im dyskretne rzeźbienia, charakterystyczne wzornictwo odzwierciedlające dany region z którego się wywodzą .

Choć ich cena jest wysoka, to ich funkcjonalność, niezwykła wytrzymałość oraz  niepowtarzalna elegancja jaką wnoszą do wnętrza jest warta cen jakich sięgają.