Przejdź do treści

Meble modne w 2018 roku

meble na wymiar

Które meble cieszą się największą popularnością w tym roku? Trendy wnętrzarskie płynnie się zmieniają, dlatego aby nie popełnić modowego faux pas, należy na bieżąco je śledzić. Katalogi wnętrzarskie pokazują nam interesujące realizacje najlepszych producentów, które mogą stać się inspiracją dla aranżacji naszego własnego mieszkania. Rok 2018 to rok upływający pod znakiem kolorów ziemi.

Które meble wybrać?

meble na wymiarDlatego też to właśnie takie meble są obecnie najbardziej popularne. Styl skandynawski odchodzi powoli w niepamięć, również szarość wykorzystywana w minimalistycznych wnętrzach nie jest już w takiej cenie co meble w kolorach ziemi. Jakie są to barwy? Nie tylko brązy i zielenie, ale też różne odcienie pomarańczy oraz czerwieni. Z takimi kolorami także da się stworzyć jasne i przestronne wnętrza i to zupełnie bez problemu! Wystarczy zakupić meble na wymiar dostępne w Lubinie. Producent daje nam wówczas możliwość dowolnej konfiguracji zabudowy meblowej, przycinania blatów, dokładania dodatkowych szuflad lub wręcz przeciwnie, stosowania zamiast szuflad większej ilości szafek. Wybierając meble na wymiar, to my stajemy się ich projektantami! Producent zapyta nas także o rodzaj uchwytów – możemy dopasować je do stylu pomieszczenia, ale też możemy z nich całkowicie zrezygnować!

meble na wymiarTo dlatego, że mechanizm otwierania szafek bez uchwytów a za pomocą wciśnięcia odpowiedniego miejsca powierzchni drzwiczek, nie traci nic na swojej popularności i sprawdza się nie tylko w mieszkaniach w stylu nowoczesnym. Jeśli zdecydujemy się stworzyć modne wnętrze – postawmy na nowoczesność połączoną z barwami ziemi. W salonie możemy zdecydować się na przykład na meble wypoczynkowe w intensywnych barwach, które będą uspokajane przez łagodnie pomalowane ściany. Możliwa jest też odwrotna kompozycja. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Pamiętajmy, że kolory mają duży wpływ na samopoczucie osób przebywających w danym wnętrzu, dlatego do sypialni powinniśmy wybrać meble w jasnych kolorach, również ściany powinny być jasne, uspokajające. Z kolei w pokoju dziennym możemy trochę poszaleć – tutaj dobrze sprawdzą się barwy energetyczne, dzięki którym będziemy pełni chęci do działania.

W kuchni z kolei możemy spróbować połączyć te dwa style, w końcu tam nie tylko sporządzamy posiłki, do czego potrzebujemy energii, ale też jemy sporządzone dania, do czego potrzeba atmosfery spokoju. Może dobrym wyborem będą nowoczesne, designerskie krzesła? A może dodatki w jakieś modne obecnie wzory? Zadbajmy o modną aranżację.