Przejdź do treści

Meble na wymiar – czy warto?

meble na wymiar z Nowego Sącza

Oprócz standardowych mebli dostępnych w sklepach meblowych, bardzo często producenci oferują także meble na wymiar. Są one wykonywane na indywidualne zamówienie klienta, a więc są o wiele droższe niż wyroby już gotowe, które każdy może kupić. Warto zapłacić więcej, czy może lepiej zdecydować się na tradycyjne rozwiązanie? Jakie zalety i wady mają meble na wymiar?

Zalety i wady mebli na wymiar

meble na wymiar z Nowego SączaPrzede wszystkim jest to najlepszy wybór do wnętrz o nietypowych rozmiarach czy kształtach, na przykład do poddaszy, na których musimy funkcjonalnie zagospodarować skosy, jak też do wąskich i długich kuchni, w których standardowe zestawy niepotrzebnie przytłaczałyby i tak tę niewielką, dostępną przestrzeń. Meble na wymiar to dobry wybór także do kuchni otwartej na salon, gdyż możemy skomponować tutaj idealny zestaw, który sprawi, że całość będzie wyglądała naprawdę harmonijnie. W dodatku przy meblach na wymiar nie ma żadnych ograniczeń dotyczących rozmiarów, materiałów wykończeniowych, kolorów i wzorów, a także zdobień. Dzięki temu zawsze mamy pewność, że takie meble całkowicie spełnią wszystkie nasze oczekiwania, gdyż producent wykonuje je zgodnie z naszymi zaleceniami. Jeśli zależy nam więc na oryginalnym wnętrzu, wówczas meble na wymiar zawsze sprawdzają się znakomicie.

meble na wymiar z Nowego SączaNiestety indywidualne zamówienie mebli ma również swoje wady. Spójrzmy na to, jak to się odbywa u producenta w Nowym Sączu. Po złożeniu zamówienia, czas oczekiwania na gotowy wyrób wynosi minimum dwa tygodnie, czasami jest to nawet miesiąc. Najpierw producent musi wykonać dokładne pomiary w pomieszczeniu (możemy zrobić to też samodzielnie, jednak lepiej zawsze zaufać specjalistom). W dodatku wybierając takie meble na wymiar z Nowego Sącza, musimy liczyć się z dodatkową zapłatą za ich transport (sklepy meblowe często w cenie gotowych zestawów oferują ich dowóz, tutaj nie ma takiej opcji). Zwłaszcza jeżeli zdecydowaliśmy się na meble o dużych gabarytach, ich przewiezienie może nas trochę kosztować. Cena i czas oczekiwania to podstawowe minusy mebli na wymiar, jednak wśród zalet znajduje się przede wszystkim oryginalność oraz najwyższa jakość.

Producent nie może pozwolić sobie na niedociągnięcia – w końcu płacimy mu więcej. W związku z tym meble na wymiar są zawsze wykonywane z całkowitą dbałością, co widać w najmniejszych detalach. Nawet skomplikowane zdobienia nie posiadają żadnych wad, ponadto do produkcji takiej mebli wykorzystuje się zawsze materiały najwyższej jakości. Wybierając więc meble na wymiar, dobrze wiemy, za co płacimy – za wysoką jakość.