Przejdź do treści

Mieszkanie w mieście czy dom na wsi

balustrady

Poszukiwanie lokum bez względu na to czy szukamy dla siebie pierwszego przybytku czy właśnie postanowiliśmy się przeprowadzić z takiego czy innego powodu stajemy przed dylematem jakie miejsce wybrać i co za tym idzie jaki rodzaj lokum.

Ten wybór spędza sen z powiek niejednej osobie planującej założyć własne „gniazdo”

balustradyDo wybory zwykle mamy mieszkanie lub dom i co zatem idzie rozważamy także to czy się wybrać na wieś czy też do miasta. Jak to zwykle bywa tak i w tym przypadku każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Na początek może przyjrzymy się mieszkaniu w mieście. Obecnie takie mieszkania zapewniają całkiem duże bezpieczeństwo, zwykle mają one ogrodzenie i nierdzewne balustrady zabezpieczające podesty dla niepełnosprawnych, dodatkowo zazwyczaj brama wjazdowa na teren bloku wyposażone jest w system jakim jest automatyka do bram, co podnosi komfort, czyli można powiedzieć, ze z zewnątrz gwarantuje tyle co dom. Jeśli chodzi o mieszkanie, to obecnie bywają one naprawdę duże, także i balkony są spore, a dodatkowo są solidnie wykończone również jakość takich elementów jak usługi ślusarskie czy też okna są całkiem dobre. Minusem jak zawsze jeśli chodzi o mieszkanie w bloku jest prywatność, a właściwie jej brak bo wiadomo, że sąsiedzi są zaraz za ścianą, a co za tym idzie nie zawsze możemy mieć możliwość spokojnie wypocząć w swoim mieszkaniu. I to jest chyba największy minus takiego mieszkania, jego zaletą natomiast jest to, że jako że mieszkanie zawsze jest w mieście, zwykle w dogodnej okolicy, co za tym idzie dotarcie do każdego miejsca w mieście jest względnie łatwo i to zarówno własnym samochodem jak i komunikacją miejską a nawet i niekiedy pieszo, to duża zaleta zwłaszcza jeśli miasto jest duże jak na przykład Warszawa.

Dom na wsi to natomiast przede wszystkim cisza i spokój no i ogród, co za tym idzie można tak spokojnie wypoczywać, no i oczywiście prywatność jest większa. Jednak minusem takiej lokalizacji jest utrudniony dojazd i co za tym idzie dłuższy czas jaki na owe dojazdy trzeba poświęcić.