Przejdź do treści

Najlepsza automatyka do bram skrzydłowych

Konstrukcje skrzydłowe są najczęściej wykorzystywane w domach, ale również można spotkać je na różnorodnych obszarach przemysłowych. Jednakże, należy pamiętać, że w tym przypadku napęd do takiej bramy będzie wyglądał zupełnie inaczej niż to bardziej powszechnych rodzajów. Dlatego powinno się podejść do takiego wyboru bardzo skrupulatnie wraz z odpowiednią wiedzą.

Jak wybrać napęd do bramy skrzydłowej?

zestaw do bram skrzydłowychPrzez zakupem i ostatecznym wyborem, należy zdawać sobie sprawę z tego, jakie konkretnie parametry powinien posiadać dany zestaw, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się jeszcze lepszym wyborem. W tym przypadku, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na konkretną liczbę skrzydeł. Jednak zupełnie inne mechanizmy będzie posiadać standardowa brama jednoskrzydłowa, a jeszcze inna dwuskrzydłowa. Różnica w tym przypadku jest jak najbardziej oczywista, ponieważ w przypadku jednego skrzydła potrzebujemy specjalnego mechanizmu, który odpowiada za otworzenie jednego skrzydła, z kolei analogicznie – posiadając dwuskrzydłową bramę, wymagane otwarcie jest dwóch skrzydeł, stąd potrzebna jest zdecydowanie bardziej rozbudowana automatyka. Istotną kwestią jest także długość skrzydła, ponieważ te dokładne parametry pomogą nam w dokonaniu jak najlepszego zakupu, który będzie odpowiadał wszystkim wymaganiom. Podstawowe i najtańsze mechanizmy poradzą sobie z około metrowymi skrzydłami, jednak tutaj nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić konstrukcje znacznie mocniejsze i wydajniejsze, dzięki czemu zestaw do bram skrzydłowych będzie jeszcze lepiej sprawdzał się podczas codziennego zastosowania. Kolejnym, równie ważnym parametrem jest konkretny ciężar, na podstawie którego będzie można dobrać dokładny siłownik do skrzydeł bramy. W opisie każdego napędu powinna znajdować się krótka nota dotycząca maksymalnego obciążenia, jednak podobnie jak w przypadku długości – nie należy decydować się na mechanizmy, które będą pracowały na granicy swoich możliwości, ponieważ chociażby 20% zapasu pozwoli na znacznie większą szansę uniknięcia wszelkich możliwych uszkodzeń automatyki.

Jest jeszcze wiele innych kwestii, które powinno się wziąć pod uwagę podczas wyboru. Tutaj można wyróżnić chociażby montaż bramy oraz konkretne użytkowanie. Dobór konkretnych mechanizmów do bramy często ułatwia również sam producent, który dokładnie opisuje swoje systemu, wskazując na ich docelowe zastosowanie, dzięki czemu dokładnie wiemy z czym konkretnie mamy do czynienia i na jakiej propozycji można się skupić, co znacznie ułatwia cały proces.