Przejdź do treści

Nowa generacja wag samochodowych

waga samochodowa

Różne firmy mają bardzo różne potrzeby i z tego względu konieczne jest dopasowanie konkretnych rozwiązań infrastrukturalnych i technologicznych do ich indywidualnych potrzeb. Jednym z bardziej przydatnych urządzeń w niemal każdej większej firmie zajmującej się w jakikolwiek sposób handlem oraz usługami jest waga samochodowa. Pozwala ona w bardzo skuteczny i dokładny sposób weryfikować ilość przyjętego towaru lub też zgodność masy wyjeżdżającego pojazdu z wydanym zamówieniem.

Za każdym razem, gdy pojawiają się jakiekolwiek odstępstwa od prawidłowej masy pojazdu, obsługa wagi jest informowana o tym i może dokonać ponownego zweryfikowania wszystkich danych i wydarzeń. Dla samych kierowców, którzy jedynie wykonują powierzone sobie zadania transportowe, odpowiednie i nowoczesne wagi platformowe są dużym ułatwieniem, zwłaszcza jeśli firma nie boi się inwestować w ich nowoczesne oprogramowanie. W porównaniu do niektórych wag osiowych, na których pojazd musiał zatrzymywać się nawet osiem razy i dokonywać ponownych pomiarów – nowoczesne platformowe rozwiązania coraz częściej umożliwiają dokonanie pomiar bez ani jednego postoju. Ma to kolosalne znaczenie w firmach, które cenią sobie tempo realizowanych zadań oraz wygodę tak pracowników jak i kontrahentów.
waga samochodowaW miejscach jak centra logistyczne czy skupy zboża, możliwość szybkiego zważenia nawet kilkunastu czekających w kolejce pojazdów to bardzo duża zaleta przyspieszająca obsługę w najtrudniejszych momentach. Często widokiem w okresie zbiorów rolniczych są ogromne kolejki TIRów czekających na rozładunek. Z pewnością kolejki te mogłyby być znacznie krótsze, gdyby zainwestowano w takim skupie w odpowiednie i nowoczesne wagi samochodowe pozwalające na natychmiastowe komputerowe dokonanie pomiaru nawet w pełnym ruchu. Oczywiście wagi to nie jedyny stały element wyposażenia dużych przedsiębiorstw mogący znacznie przyczynić się do przyspieszenia wszystkich procesów logistycznych. Niewątpliwie jednak nowoczesna elektroniczna waga samochodowa podłączona do firmowych systemów komputerowych pozwala nie tylko na ważenie towaru. To świetne urządzenie pozyskujące istotne dane o każdym transporcie.

Także dane kierowców i dokładny czas wjechania oraz opuszczenia obiektu jest odnotowany w systemie. Dzięki temu, że baza danych firmy jest przechowywana w wersji elektronicznej na firmowym serwerze, jest to całkiem bezpieczne archiwum firmowe, do którego następnie zajrzeć można nie tylko przy szukaniu danych o magazynie, ale także rozliczaniu godzin pracy czy planowaniu nowych inwestycji.