Przejdź do treści

Nowoczesne i funkcjonalne kuchnie

kuchnie stylowe

Gdy sami chcemy wykończyć kuchnie, musimy przemyśleć kilka ważnych kwestii – przede wszystkim chodzi o rozmieszczenie przyłączy gazu, wody i gniazdek elektrycznych. Co do tych ostatnich należy pamiętać, że są potrzebne nie tylko do sprzętów AGD jak lodówka, ale potrzeba też kilka dodatkowych rozstawionych ponad wysokość blatu.

Kuchnie estetyczne i funkcjonalne

kuchnie styloweTe przydadzą się do podłączenia dodatkowych sprzętów jak ekspres czy czajnik. Mądrze przemyślane rozmieszczenie będzie praktyczne – bo wygodne w użytkowaniu. Jeśli planujesz w swojej kuchni miejsce na zmywarkę, wybierz je tak, by możliwie najwięcej naczyń można było bezpośrednio po wyjęciu odstawić na ich miejsce. Właściwe szafki i szuflady powinny więc być na wyciągnięcie ręki. Jeśli mowa o zmywarkach warto wspomnieć o możliwych wariantach sprzętów AGD. Dostępne są te wolnostojące lub pod zabudowę. W wypadku urządzaniu kuchni kierujemy się przede wszystkim jej funkcjonalnością – w końcu w niej będziemy przygotowywać posiłki. Powinna więc być skonstruowana tak, by jak najbardziej pomóc nam w szybkim i sprawnym przyrządzaniu dań, następnie w równie łatwym sprzątaniu po gotowaniu i jedzeniu. Możemy jednak stworzyć kuchnie stylowe i praktyczne, które prócz swojej funkcjonalności będą się estetycznie prezentować.

kuchnie styloweObecnie projektanci mebli i sprzętów kuchennych prześcigają się w tworzeniu projektów, które pozwalają łączyć w sobie te dwie cechy. Przykładem takiego rozwiązania są właśnie meble pod zabudowę. Nie musimy dobierać pasującej do piekarnika zmywarki, czy lodówki. Nie musimy martwić się, że czerń zmywarki będzie o ton ciemniejsza, niż wybrana przez nas czarna lodówka. Możemy ukryć je pod eleganckimi frontami o różnych kolorach i z różnych materiałów. Zwolennicy tradycyjnego wystroju postawią na te z naturalnego drewna, nowocześni na akrylowe płyty o wysokim połysku i odważnej barwie. Przy okazji odpowiedniej zabudowy kuchni warto wspomnieć o jeszcze jedynym, nowoczesnym trendzie. Są nim kuchnie, których meble nie mają zamontowanych żadnych uchwytów. Najnowocześniejszym rozwiązaniem w takich kuchniach są elektrycznie wspomagane systemy otwierania szafek i szuflad. Dzięki nim można otworzyć każde drzwiczki poprzez delikatne ich naciśnięcie.

Z takim wspomaganiem możemy otwierać w taki sposób nawet zmywarkę, czy lodówkę. Poprzednie systemy otwierania, bez elektrycznego wspomagania, były zbyt słabe, by móc otworzyć tak ciężkie płyty. Ponadto otwarcie nawet najprostszej szuflady było konieczne tylko wtedy, gdy naciskaliśmy drzwiczki w konkretnym miejscu.