Przejdź do treści

Nowoczesne i trwałe listwy z MDF

białe listwy mdf

Producenci materiałów budowlanych i wykończeniowych prześcigają się w tworzeniu coraz bardziej nowoczesnych wyrobów. Rzeczy mają być nie tylko piękniejsze, ale również bardziej trwałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych. Można pokusić się o stwierdzenie, że trend ten jest napędzany nie po to, aby wywołać zadowolenie u klienta, ale po to by pokonać konkurencyjne firmy z branży.

Twarda listwa MDF

białe listwy mdfOczywiście my, zwykli użytkownicy, nie tracimy na tym, tylko zyskujemy na wyższej jakości i trwałości oferowanych produktów. Podobnie jest w przypadku listew przypodłogowych. Jeszcze niedawno pionierem były elementy wykończeniowe tego typu wykonane z aluminium lub tworzywa PCV. Kiedy chcieliśmy zamówić drewniane listwy, musieliśmy udać się do warsztatu stolarskiego lub zapłacić bardzo dużo pieniędzy. Producenci oczywiście wypracowali rozwiązanie, które przyczyniło się do powstania nowoczesnych listew mdf. Są to elementy wykończeniowo – dekoracyjne, które można zastosować nie tylko przy podłodze. Jest tak, ponieważ wykonane z prasowanych wiórów i żywicy detale doskonale zastępują klasyczną sztukaterię. Na stronach producentów i w sklepach z materiałami wykończeniowymi znajdziemy więc listwy: przypodłogowe, ścienne, ościeżnicowe, sufitowe oraz pilastry.

białe listwy mdfAsortyment jest więc bardzo duży, a wszystko to jest spowodowane tym, że materiał, z którego są wykonane ma bardzo dobre parametry techniczne. Między innymi cechuje się dużą twardością, dzięki czemu popularna biała listwa mdf nie może łatwo ulec uszkodzeniu (np. podczas uderzenia), elastycznością, co sprawia, że możemy dopasować ją do nawet lekko zakrzywionej ściany oraz odpornością na zawilgocenie. Dodatkowo listwy mfd mają bardzo gładką powierzchnię oraz występują w wielu typach, dzięki czemu bardzo efektownie wzbogacają nasze wnętrza. Oznacza to, że możemy dopasować je właściwie do każdego wnętrza. Najczęściej wykończenia podłużne z mdf mają kolor uniwersalny – biały. Jednak wielu producentów ma w swojej ofercie uwzględnioną możliwość zmiany barwy, na dowolnie wybraną przez klienta z katalogu kolorów RAL. Wykonawcy cenią sobie listwy mdf ze względu na prostotę ich montażu.

Zamocowanie ich do ściany odbywa się bowiem przy pomocy specjalnych łączników, dzięki czemu nie musimy kupować drogich klejów montażowych. Takie rozwiązanie pozwala nam również na poprowadzenie pod listwami przewodów, pochodzących na przykład od sprzętu gospodarstwa domowego. Sprawia to, że listwy nie tylko zdobią nasze pomieszczenia, ale również są bardzo funkcjonalne i praktyczne.