Przejdź do treści

Odpowiednie taśmy do systemów transportu wewnętrznego

taśmy poliuretanowe strukturalne

Na długi czas przed otwarciem własnej firmy produkcyjnej powinniśmy planować jej wyposażenie. Zazwyczaj najwięcej uwagi poświęca się maszynom, które będą przeznaczone do produkcji konkretnego towaru. Jednakże należy mieć na uwadze fakt, iż efektywność firmy będzie zależała nie tylko od ich sprawności, ale także od tego, w jakim tempie realizowane są kolejne etapy produkcyjne, a więc na przykład transport towaru.

Taśma poliuretanowa do transportu wewnętrznego

taśmy poliuretanowe strukturalneW tym celu należy dokładnie zaprojektować system transportu wewnętrznego. Podstawowymi stosowanymi urządzeniami z pewnością będą przenośniki taśmowe. Idealnie sprawdzają się one bowiem do szybkiego automatycznego przenoszenia towaru z miejsca na miejsce. Taki podnośnik powinien być wyposażony w wysokiej jakości taśmę, która zapewni mu prawidłowe działanie. Najczęściej stosuje się tutaj taśmy poliuretanowe gładkie lub strukturalne. Pierwsze z nich sprawdzają się idealnie w typowych zastosowaniach. Bez problemu spełnią wszystkie nasze oczekiwania, ponieważ mogą być wyposażone w zabieraki proste, wzmocnione lub pochyłe.

taśmy poliuretanowe strukturalnePonadto taka taśma poliuretanowa gładka, jak i strukturalna, może być wyposażona także w falbanki boczne lub profile prowadzące. Taśmy poliuretanowe strukturalne charakteryzuje bardzo dobra przyczepność, dzięki czemu ciężko o to, aby towar przesuwany po taśmie doznał upadku. Ponadto tego typu taśmy to najwyższa odporność na ścieranie oraz uszkodzenia mechaniczne. W ofercie producentów znajdują się taśmy z atestem spożywczym FDA oraz ATEX, dzięki czemu mogą one być stosowane w kontakcie z żywnością. Dlatego takie taśmy poliuretanowe zakupywane są przez firmy cukiernicze, przez producentów nabiału oraz zakłady mięsne. Również sprawdzają się w przetwórstwie owocowo-warzywnym czy w cukrowniach. Ale nie tylko w przemyśle spożywczym znajdują zastosowanie. Obok taśm poliuretanowych gładkich oraz strukturalnych w ofertach producentów znajdziemy także taśmy wykonane z poliestru, czyli taśmy siatkowo-ociekowe. Mogą one mieć oczka o różnych wielkościach, od 1 mm do 4 mm.

Doskonale sprawdzają się do osuszania towaru. Nadają się do pracy nawet w wyjątkowo niskich temperaturach, dochodzących do -40 stopni Celsjusza. Do takich taśm można domontować fale czy profile, podobnie jak w przypadku taśm poliuretanowych. Najważniejsze jest, aby taśma charakteryzowała się wysoką jakością, gdyż to da nam pewność, iż będzie ona niezawodna w swoim zastosowaniu. Zakup taśmy transportowej o bardzo dobrych parametrach technicznych przełoży się na niezawodność przenośnika.