Przejdź do treści

Oszczędne kotły gazowe

  • przez

Podczas budowy każdego domu przychodzi moment, w którym należy wybrać sposób jego ogrzewania. Pomimo wielu nowych rozwiązań, ogrzewanie gazowe nadal jest jedną z najczęściej wybieranych opcji. Przez wielu inwestorów traktowane jest jako domyślny sposób ogrzewania domu jednorodzinnego. 

Rodzaje kotłów gazowych

kotły gazowe w OpoluGaz ziemny jest paliwem, które doskonale nadaje się do spalania w kotłach gazowych. Dzięki temu, że zawierają dużo wodoru (cztery atomy wodoru na jeden atom węgla), spaliny zawierają dużo pary wodnej (dwie cząsteczki na każdą cząsteczkę dwutlenku węgla). To sprawia, że po skropleniu pary wodnej ze spalin możemy odzyskać dużą część energii. W teorii, sprawność kotłów kondensacyjnych na gaz ziemny może sięgać 111%, podczas gdy sprawność kotłów na propan lub LPG jest o kilka punktów procentowych niższa. Kotły gazowe w Opolu możemy podzielić na trzy rodzaje. Kocioł tradycyjny jest najpopularniejszą i najbardziej ekonomiczną opcją. Piec tradycyjny może mieć otwartą lub zamkniętą komorę spalania i występować jako jedno – i dwufunkcyjne. Koszt takiego kotła zaczyna się już od 2000 tysięcy złotych. Urządzenia tradycyjne są bardzo sprawne, ale jednocześnie zużywają bardzo dużo paliwa. Koszt wytworzenia jednego kW energii cieplnej w tradycyjnym kotle gazowym kosztuje ok. 0,43 zł. Ten rodzaj pieca najlepiej sprawdzi się w domach energooszczędnych z dobrą izolacja cieplną. Kocioł kondensacyjny to rozwiązanie, które pozwala na odzyskanie ciepłą ze spalin gazowych. Charakteryzują się wydajnością i atrakcyjną ceną. To nowoczesne urządzenie, które pozwala na odzyskiwanie ciepła, znajdującego się w spalinach gazowych. Czyni je to o wiele bardziej wydajnymi od kotłów tradycyjnych. Kocioł pulsacyjny to najbardziej zaawansowany piec, w którym spalanie odbywa się poprzez kondensację i pulsację. Dzięki systemowi pulsacyjnemu

buy zithromax online

, koszty użytkowania kotła znacznie spadają. Wytworzenie 1 kW energii cieplnej w tego typu urządzeniu to około 0

,25 zł. W piecu nie ma żadnych palników. Jest to najdroższa ze wszystkich opcji, ponieważ za to urządzenie trzeba zapłacić 13 000 zł.

Decydując się na ogrzewanie gazowe i jednocześnie planując alternatywne metody grzania, możemy się zastanowić czy jest to dobry pomysł. Ogrzewanie gazowe jest bardzo czyste (nie ma popiołu i pyłu węglowego. Kocioł gazowy jest do tego stopnia niekłopotliwy w użytkowaniu, że można go z powodzeniem zamontować w pomieszczeniach typowo użytkowych, np. łazience czy kuchni. Nie ma potrzeby przeznaczania specjalnego pomieszczenia na kotłownię.