Przejdź do treści

Paśniki dla koni – przeznaczenie

  • przez

Konie są zwierzętami o naprawdę specyficznej budowie ciała i widać to na pierwszy rzut oka, ale na tym nie koniec, bo również ich budowa wewnętrzna może być zmiana zaskoczeniem, jeżeli nie mieliśmy nigdy z nimi wcześniej styczności. Również organy wewnętrzne mogą być inaczej zbudowane, bo to stwierdzenie dotyczy przede wszystkim żołądka. Ta informacja jest bardzo ważna, ponieważ jeżeli właściwie zajmiemy się karmieniem naszych zwierząt z tego właśnie gatunku, to nie będziemy mieli z nimi żadnych problemów, a one będą zdrowe i pełne energii. Dzięki paśnikowi dla koni nie jest to wcale trudne.

Co wykorzystujemy do tworzenia paśników?

paśnik dla koniMateriał, z jakiego wykonuje się poszczególne elementy paśnika ma bez wątpienia duże znaczenie, ale najpierw zajmijmy się jego ogólnym przeznaczeniem, bo teoretycznie zwierzę mogłoby pobierać siano lub inny podobny pokarm z ziemi. Tym bardziej że byłaby to dla niego jak najbardziej metoda naturalna. Nie zapominajmy, jednak że układy trawienne zdecydowanej większości koni są wyjątkowo delikatne i dlatego pasza, którą spożywają, powinna pod względem jakości reprezentować najwyższą możliwą jakość. Z tego powodu paśnik musi być konstrukcją, która pozwoli na odizolowanie takiego siana od ściółki czy gleby, bo można go bez problemu zamontować w wielu różnych miejscach i na kilka wygodnych sposobów. Paśnik dla koni składa się więc z metalowych prętów lub drewnianych elementów ułożonych w taki sposób, żeby to zwierzę mogło stopniowo wyciągać porcję siana. To rozwiązanie sprawia, że konkretny koń będzie miał zapewnioną odrobinę ruchu nawet przy tak prostej i podstawowej czynności jak jedzenie. Wracając jednak do jakości siana, zwróćmy uwagę na to, że poszczególne elementy są tak przygotowane, aby można było je regularnie czyścić i to nawet detergentami. Egzemplarze metalowe również mogą mieć kontakt z wodą, ponieważ przed zjawiskiem korozji zostały skutecznie zabezpieczone poprzez ocynkowanie lub malowanie.

Łatwo możemy się więc domyślać, że mogą one nam służyć nawet do użytkowania na zewnątrz i to dosłownie przez cały rok, bo ich rozmiary czy właściwości nie zmienią się pod wpływem temperatury. Podobnych zalet tych wspaniałych rozwiązań oczywiście można podać zdecydowanie więcej, ale najlepiej jest się o nich przekonać osobiście w czasie użytkowania. Przyglądając się paśnikowi, zauważymy, że ma on wszystkie powierzchnie idealnie wypolerowane, bo to wpływa nie tylko na wygląd, ale również na bezpieczeństwo użytkowania. Pamiętajmy, że każdy gatunek może potrzebować innego egzemplarza.