Przejdź do treści

Piasecka stolarka aluminiowa

W Piasecznie branża stolarki otworowej prężnie się rozwija. Na rynku mamy dostęp do szerokiej gamy produktów, wśród których wymienić można wyroby plastikowe, drewniane, ale przede wszystkim – aluminiowe. Aluminium jest doskonałym materiałem, który zapewnia oknom i drzwiom naprawdę dobre parametry techniczne.

Czym wyróżniają się piaseckie okna z aluminium?

okna aluminiowe z PiasecznaTo dlatego okna aluminiowe z Piaseczna cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko osób zamieszkałych w tym miasteczku, ale także w okolicach. Okna tego typu projektuje wykwalifikowana kadra, która uwzględnia najbardziej nowoczesne technologie z zakresu wykonywania konstrukcji, szklenia oraz okuć. W związku z tym najnowsze propozycje producentów odznaczają się nie tylko wytrzymałością, ale też walorami estetycznymi. Okna aluminiowe to najlepszy wybór do nowoczesnych budynków. Wystarczy dobrać odpowiednie okna i drzwi, a wpłynie to pozytywnie na architekturę obiektu. Nowoczesna stolarka aluminiowa jest przede wszystkim energooszczędna. Jeśli zależy nam więc na bardzo dobrych parametrach izolacji termicznej, piaseckie okna aluminiowe będą dobrym wyborem. Charakteryzuje je bowiem współczynnik przenikania ciepła 1,0W/m2K, a więc bardzo dobry. Jeżeli zamiast jednej szyby zastosujemy dwukomorowy pakiet szybowy, współczynnik ten może się jeszcze poprawić i wynieść raptem 0,7W/m2K.

okna aluminiowe z PiasecznaJak widać z takich okien będzie uciekało naprawdę niewiele ciepła, co może sprawić, że ograniczone zostaną rachunki za ogrzewanie. Do kompletu producent daje wysokiej jakości klamki oraz pochwyty, dzięki którym otwieranie skrzydła jest naprawdę komfortowe. Stolarka aluminiowa to doskonały wybór także wówczas, kiedy zależy nam na bardzo dobrych parametrach związanych z bezpieczeństwem. W takich oknach stosuje się bowiem specjalne antywyważeniowe zaczepy, które dzięki montażu z czopami inteligentnymi (tzw. inteligentne zabezpieczenie) wyjątkowo trwale oraz mocno trzymają skrzydło. Równocześnie jednak okucie pracuje lekko i precyzyjnie, dzięki czemu komfort użytkowania pozostaje na najwyższym poziomie. Dla wielu osób ważna będzie także izolacja akustyczna – i pod tym względem okna aluminiowe sprawdzają się bardzo dobrze, posiadają bowiem trójkomorową budowę profili.

Ta wraz z odpowiednio dobranymi uszczelkami zewnętrznymi, wewnętrznymi oraz uszczelką centralną, i specjalnym szkłem poprawiają parametry izolacji akustycznej. Bez wątpienia stolarka aluminiowa posiada naprawdę wiele zalet, które sprawiają, że wiele osób stawia ją ponad inne propozycje producentów w postaci okien drewnianych czy plastikowych.