Przejdź do treści

Płyty PIR miarą nowoczesności

płyty warstwowe pir

Płyty poliuretanowo-izocyjanurowe (PIR) cieszą się obecnie szerokim zastosowaniem. Nie ma się co dziwić – ich wszechstronność pozwala na ocieplanie za ich pomocą zarówno dachów, jak i ścian obiektów, ponadto przy wielofunkcyjności płyt nie spada skuteczność ich działania. Dziś, ze względu na opłacalność metody, trudno sobie wyobrazić nowoczesne budownictwo bez odpowiedniego zabezpieczenia termoizolacyjnego w postaci płyt warstwowych.

Płyty PIR są uniwersalne

płyty warstwowe pirCo więcej – z płyt warstwowych bez problemu mogą powstawać zarówno o długoletnim, jak i określonym czasie eksploatacji, w tym również budynki mobilne, które nie sprawiają problemu w montażu i demontażu. Tego typu obiekty powstają na działkach budowlanych przeznaczonych pod zabudowę obiektów przemysłowych, centrów magazynowych, logistycznych i usługowo-handlowych. Dobry projekt i wykonanie obiektu z płyt warstwowych może dać wymierne korzyści finansowe przedsiębiorcy, który zainwestuje w takie rozwiązanie. Wynika to przede wszystkim z możliwości wyeliminowania licznych procesów technologicznych, a co za tym idzie – ewentualnych błędów wykonawczych, do których mogłoby dojść podczas realizowania zlecenia. Nowoczesne płyty warstwowe PIR wykorzystywane w takich konstrukcjach mogą znacznie obniżyć koszty budowy obiektów w porównaniu do tradycyjnego systemu budownictwa. Sam proces powstawania obiektu również jest uproszczony, a przy tym znacznie przyspieszone jest jego oddanie do użytkowania.

płyty warstwowe pirPłyty warstwowe są przy tych wszystkich zaletach ponadto bardzo uniwersalne, ponieważ mogą być z powodzeniem łączone z materiałami stosowanymi w tradycyjnym budownictwie, takimi jak ceramika, drewno lub szkło. Na nasze oszczędności składa się również redukcja kosztów, które musiałyby być poniesione ze względu na różnego rodzaju remonty – spełnianie podstawowych wymagań dotyczących zachowania bezpieczeństwa konstrukcji. Płyty warstwowe są w wysokim stopniu ognioodporne, dźwiękoszczelne, są przyjazne środowisku, odporne na drgania i przede wszystkim trwałe. Obiekty takie można stawiać na słabszych podłożach niż budowle wykorzystujące systemy murowe. Zalety technologii PIR są nieocenione w przypadku ocieplania budynków, ponadto niska nasiąkliwość płyt pozwala nie tylko na odpowiednią jakość termoizolacji, ale również hydroizolacji.

Wysoka wytrzymałość mechaniczna, która daje nam wytrzymałość rzędu 15 t/m2 pozwala nam wszechstronnie wykorzystywać takie rozwiązanie. Wysoka jakość produktu jest wyznacznikiem jej nowatorskości, ponadto ekologiczny charakter pozwala odpowiednio zadbać o środowisko naturalne.