Przejdź do treści

Połączenie szkła i lampy LED

lampy led

Oświetlenie ma stanowić oczywiście funkcję praktyczną. Jednak tak naprawdę jeśli połączy się szkło z diodami LED można uzyskać niesamowity efekt. Tego typu rozwiązania można oglądać coraz częściej. Lampa LED daje naprawdę unikalny efekt dekoracyjny. Ponadto jest to oświetlenie bardzo ekologiczne i ekonomiczne. Ciekawe są szklane panele, w których umieszcza się diody. Diody umieszcza się w klejonym szkle.

Lampa LED – piękno, ekonomia i nowoczesność

 

lampy ledDzieje się to już na etapie produkcji. Inaczej umieszczenie diod wewnątrz szkła nie byłoby możliwe. W szkle umieszcza się także zasilanie. Ciekawe jest to, że nie jest ono w ogóle widoczne. Diody można umieszczać w dowolnie wybranym przez siebie miejscu w tafli szkła. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Można uzyskać przepiękny wzór świetlny. Tafle szkła łączone są ze sobą za pomocą żywicy. Warstwa żywicy jest cienka oraz niewidoczna.
Technologia ta nadaje się do tego, aby zastosować ją zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Można obserwować na przykład ciekawe podświetlenia elewacji czy miejskich fontann, wykonane poprzez montaż diod LED. Można oczywiście tworzyć jakieś punktowe oświetlenie. Jeśli chodzi o wnętrza to tutaj dużą popularnością cieszą się drzwi szklane. Drzwi w każdym domu odgrywają bardzo ważną rolę. Jednak mogą one stać się także źródłem światła i niezwykłą ozdobą.
Prąd do drzwi oraz do szklanych paneli dostarcza się za pomocą specjalnych, przeznaczonych do tego zasilaczy. Mówi się o tym, że oświetlenie tego typu będzie funkcjonowało bez żadnych przerw przez nawet 200 tysięcy godzin. Jeśli chodzi o dostarczenie źródła energii elektrycznej do warstwy przewodzącej prąd do diod LED to warto wiedzieć, że może się to odbywać na dwa różne sposoby.

Może się to dziać za pomocą instalacji, która będzie ukryta pod tynkiem, a do której będzie zapewnione zasilanie. Może także się to dziać za pomocą instalacji, która jest instalowana już na wykończonej ścianie. Wówczas zasilacz dostarcza prąd z najbliżej znajdującego się gniazda elektrycznego. Kable można schować, na przykład w ościeżnicy lub jakiś listwach.