Przejdź do treści

Polecany obrotnik spawalniczy

Sprzęty spawalnicze to już nie tylko spawarki, a cała praca nie opiera się wyłącznie na możliwościach człowieka. Obecnie dostępnych jest wiele urządzeń, których głównym zadaniem jest ułatwienie procesu spawania. W efekcie nie tylko spawacz męczy się mniej, ale przede wszystkim precyzyjniej wykonuje swoją pracę. Jednym z takich sprzętów jest obrotnik spawalniczy. Są chętnie wykorzystywane w pracy, ponieważ zapewniają precyzyjne wykonywanie spoin.

Zalety obrotnika spawalniczego

solidny obrotnik spawalniczyGłówną funkcją obrotników spawalniczych jest wspomaganie i ułatwianie pracy spawacza. Używa się ich do uzyskania optymalnej pozycji, która pozwoli na wykonanie dokładnej i precyzyjnej spoiny. W efekcie nawet bardzo ciężkie prace wykańczane są bez większego obciążenia. W niektórych przypadka, solidny obrotnik spawalniczy umożliwia realizację takich zadań, które bez niego byłby niemożliwe do wykonania. Operator maszyny może łatwo dopasować do swoich potrzeb kąt ułożenia spawanego materiału. Do tego właśnie służy obrotnik spawalniczy – umożliwia on obrócenie elementu pod określonym kątem w trakcie spawania. Najczęściej wykorzystuje się go podczas pracy z przedmiotami walcowymi, czyli rurami i innymi przedmiotami walcowatymi. Obrotnik spawalniczy jest przydatny przy prostych lub półautomatycznych procesach spawalniczych. Operator może pracować w optymalnych dla siebie warunkach, bez dużego wysiłku. W rezultacie są otrzymywane jak najlepsze efekty w krótszym czasie. Operator maszyny nie męczy się podczas spawania, malowania, czy naprawiania danego elementu. Obrotnik spawalniczy nie tylko skraca czas pracy oraz zmniejsza uczucie zmęczenia pracownika, ale także zwiększa jego bezpieczeństwa. Wykorzystanie go w profesjonalnych zakładach i warsztatach może zmniejszyć koszty produkcji. Większość obrotników spawalniczych jest skonstruowana tak, aby oby operator maszyny mógł sterować nimi i jednocześnie nie przerywać procesu spawania. Ułatwiają one pracę i umożliwiają precyzyjne wykonanie spoiny przy jednoczesnym obracaniu elementu.

Ponadto, obrotnik spawalniczy to sprzęt, który wspomaga mechanizację spawania. Oznacza to, że umożliwia powtarzalność niektórych procesów, a tym samym zmniejsza udział tak zwanych czynników ludzkich, które mogą prowadzić do błędów w procesie produkcyjnym. Szeroki wybór modeli obrotników pozwala na łatwe wybranie modelu idealnie dopasowanego do naszych potrzeb i pracowników. Wybierając maszyny spawalnicze należy zwrócić uwagę na typ, wielkość i kształt elementów oraz moc spawania.