Przejdź do treści

Prawidłowe czyszczenie klimatyzacji – klimatyzacja do domu Kraków

klimatyzacja do domu

klimatyzacja do domuKlimatyzacja samochodowa wymaga regularnego serwisowania. W okresie letnim będzie często używana, a więc ważne jest aby była sprawna. Dzięki niej powietrze w samochodzie nie tylko jest chłodzone, ale i oczyszczane między innymi z pyłków, które są źródłem alergii.

Korzystanie z klimatyzacji poprawia nie tylko komfort podczas jazdy, ale także sprawność motoryczną kierowcy. Największą bolączką kierowców na wiosnę jest źle działająca klimatyzacja do domu Kraków, która po kilku miesiącach przestoju powoduje nieprzyjemny zapach w kabinie auta. Powodem tego stanu rzeczy jest oszraniający się parownik i powstająca wilgoć wraz z zanieczyszczeniami, które są idealnym miejscem dla rozwoju grzybów i bakterii. W chwili uruchomienia „klimy” grzyby oraz bakterie zostają wdmuchnięte do auta. Dlatego ważne jest, aby klimatyzacji używać również w zimie, aby uchronić ją przed tego typu stanem. Odgrzybianie, jak i ogólne czyszczenie klimatyzacji powinno wykonywać się przynajmniej raz do roku. Można to zrobić na trzy sposoby: mechanicznie, poprzez ozonowanie oraz poprzez czyszczenie parownika. Wszystkie te sposoby czyszczenia klimatyzacji wykonać możemy w warsztatach samochodowych.

Jeżeli zaś chcemy samodzielnie wyczyścić klimatyzację możemy to zrobić za pomocą środków chemicznych, które nabyć możemy w sklepach. Pamiętać należy, że po dokładnym oczyszczeniu klimatyzacji, należy o nią systematycznie dbać.