Przejdź do treści

Projekty garaży trzystanowiskowych wolnostojących

garaż trzystanowiskowy

Wiele osób, coraz częściej decyduje się na budowę garaży wolnostojących. Do niedawna, najczęściej wybierane projekty domów jednorodzinnych, połączone były już z małym garażem jednostanowiskowym. Z najnowszych badań wynika jednak, że takie rozwiązanie okazuje się być mało praktyczne. Z tego względu, w wielu biurach architektonicznych, możemy zakupić projekt garaży trzystanowiskowych.

garaż trzystanowiskowy

Na ogół, są one bardzo funkcjonalne i mogą pomieścić, nie tylko trzy samochody, ale istnieje także możliwość wygospodarowania małego pomieszczenia gospodarczego. Ponadto, coraz większym zainteresowaniem cieszą się także projekty domów parterowych. Eksperci uważają, że wynika to głównie z dużych oszczędności, podczas budowy takiego domu. Jedynym minusem tego rozwiązania jest zagospodarowanie ogromnej części działki, którą musimy mieć, chcąc zbudować na niej dom parterowy. Wydaje się jednak, że większe koszty, które musimy ponieść w związku z zakupem działki, mogą zostać pokryte poprzez oszczędności, podczas budowy domu parterowego, który nie wymaga podpiwniczenia.
Warto również zauważyć, że projekty garaży trzystanowiskowych z poddaszem, zazwyczaj zawierają już oświadczenie projektantów o wykonaniu projektu, zgodnie z wszelkimi wymogami bezpieczeństwa. Takie rozwiązanie, dla wielu z nas okazuje się być bardziej praktyczne i funkcjonalne. Ponadto, niektóre projekty wolnostojących garaży, zawierają jedno, a często nawet dwa pomieszczenia gospodarcze. Decydując się jednak na takie rozwiązanie, warto pamiętać, że jest ono znacznie droższe, aniżeli budowa domu jednorodzinnego z garażem wbudowanym.

Ponadto, tego typu plany budowy wolnostojącego garażu, należy uwzględnić już na wstępie budowy domu. Należy mieć także świadomość konieczności zakupu działki i stosunkowo dużej powierzchni, co również wpływa na podniesie kosztów całej inwestycji w nieruchomość.