Przejdź do treści

Przestrzenie miejskie – ławki parkowe

ławki parkowe

ławki parkoweZapewne każdy z nas wie, że przestrzenie publiczne to miejsca w których może się znajdować dobrowolnie oraz nieodpłatnie każda osoba fizyczna. Jednym z takich miejsc przestrzeni publicznych w których wielu z nas bywa bardzo często są parki miejskie. Otóż jak wiemy jest to jedna z tych przestrzeni, która służy zaspokajaniu naszych potrzeb w zakresie kontaktu ze środowiskiem.

Sprzyja także poprawia i nawiązywaniu nowych kontaktów z innymi. Nie bez powodu zatem projektowanie takich właśnie przestrzeni powinno być dostosowane nie tylko do wszelkich wymogów architektonicznych, ale przede wszystkim do zaspokojenia potrzeb osób, którzy z niej korzystają. Projektowanie przestrzeni publicznych wymaga zatem ręki najbardziej doświadczonych projektantów, którzy specjalizują się w tej dziedzinie projektowania. Najważniejszym zdecydowanie aspektem jest fakt, aby w projekcie tym uwzględnić wszelkiego rodzaju ławki miejskie, które najczęściej wykonywane są z żelaza. Warto zauważyć, że wybór firm zajmujących się ich produkcją jest bardzo duży. Oferta zatem pozwala nam na wybór ławek w wielu wzorach i kolorach. Zdaniem ekspertów ważne jest, aby ławki parkowe były ozdobą naszych parków oraz innych terenów zielonych. Nie bez znaczenia pozostaje ich odpowiednio duża ilość uwzględniona już na etapie projektowania.

Sytuacja wygląda bardzo podobnie w przypadku koszów na śmieci, których na terenach parków i innych przestrzeni publicznych powinno być znacznie więcej. Jak więc widzimy projektowanie przestrzeni do użytku publicznego wymaga wiele pracy najbardziej doświadczonych projektantów.

Źródło – http://www.astrini-design.pl