Przejdź do treści

Seans w saunie na podczerwień na poprawę zdrowia

polecany producent saun na podczerwień

Kilkunastominutowe seanse w podwyższonej temperaturze mogą przynieść ciału i duszy wiele korzyści. Jednak zanim wejdzie się do strefy spa na siłowni czy w aquaparku. Przede wszystkim, należy zdjąć całą biżuterię. Rozgrzany metal może powodować oparzenia. Cenną wskazówką jest także to, że należy ze skóry całego ciała zmyć wszelkiego rodzaju kremy czy podkłady. Dzięki temu naskórek zacznie szybciej się pocić.

Sauna poprawia funkcjonowanie całego organizmu

polecany producent saun na podczerwieńZanim zdecydujemy się na wizytę w takim miejscu, należy sprawdzić, czy nie ma żadnych przeciwwskazań. Polecany producent saun na podczerwień rekomenduje, żeby z tego rodzaju urządzeń nie korzystały osoby cierpiące na stwardnienie rozsiane czy mające tendencję do krwotoków z nosa. Jeżeli w trakcie seansu okaże się, że działanie promieni wywołuje u nas niekomfortowe uczucie lub zawroty głowy może to oznaczać, że nie jest to najlepsze miejsce dla nas. Jednak jeśli nie ma się problemów zdrowotnych, warto wypróbować ten sposób na relaks. Temperatura w saunie typu infrared jest niższa niż w przypadku tradycyjnej wersji. Nie ma także w niej wysokiego poziomu wilgotności, który występuję np. w łaźni parowej. Jej działanie docenią osoby, które czują spięte mięśnie karku, pleców czy ramion.

polecany producent saun na podczerwieńNie bez powodu zaleca się pobyt w tego rodzaju pomieszczeniu osobom po przebytych kontuzjach takich jak złamania, zwichnięcia czy bóle stawów o podłożu reumatologicznym. Regularne korzystanie z tego rodzaju zabiegów może pomóc osobom, które chcą utracić kilogramy i zmniejszyć obwody całego ciała. Po kilkunastu minutach ciało zaczyna się tak intensywnie pocić, że spala dodatkowe kalorie. Warto mieć na uwadze to, że wszystkie te dobre działania dla ciała odbywają się w niezwykle przyjemnej atmosferze. W środku najczęściej można znaleźć nastrojowe światełka, które ułatwiają odprężenie. Dzięki podwyższonej temperaturze można bardzo szybko zamknąć oczy i skupić się na uczuciu ciepłą rozlewającego się po całym ciele. Nie bez powodu w Finlandii pobyt w strefie spa bywa nazywany „terapią”. To miejsce idealne do tego, żeby podarować sobie moment relaksu.

Pomieszczenia w strefie spa są budowane w taki sposób, żeby osoby odwiedzające to miejsce mogły się poczuć komfortowo. Montuje się tam specjalne ławki z zagłówkami, na których można położyć się i oddać głębokiemu odprężeniu. Zdarza się, że w środku są zamontowane głośniki, które emitują muzykę relaksacyjną taką jak szum morskich fal czy odgłosy padającego deszczu. Wszystko to sprawia, że po seansie można się poczuć jak osoba nowo narodzona.