Przejdź do treści

Sposoby na kradzieże w miejscu budowy – ogrodzenia tymczasowe

ogrodzenia tymczasowe

ogrodzenia tymczasoweKwestia ogrodzenia domu jest jedną z istotniejszych, i to często jeszcze przed rozpoczęciem budowy. Ogrodzenia tymczasowe są doskonałym rozwiązaniem, które być może nie uchroni nas przed sprytnym złodziejem, lecz z pewnością wyznaczy granicę działki z sąsiadem, uchroni przed wizytą znudzonych dzieciaków chcących zobaczyć, co tam się dzieje, pozwoli też na zachowanie pewnej prywatności.

Ogrodzenie tymczasowe nie musi być drogie – wystarczy zwykła siatka rozciągnięta wzdłuż słupków. Jeśli jednak chcemy, możemy jeszcze przed rozpoczęciem budowy wykonać porządne ogrodzenia systemowe, jednakże architekci radzą zostawienie sobie tego na czas po zakończeniu budowy – chodzi przede wszystkim o to, że w trakcie budowy ogrodzenie może ulec uszkodzeniu (wjeżdżające na posesję samochody, ciężarówki, urządzenia budowlane), ponadto powinno ono zostać dopasowane do stylu domu – i choć z projektu architektonicznego wiemy, jak powinien on wyglądać, to jednak po drodze zazwyczaj pojawiają się różne niespodzianki, możemy zmienić zdanie co do kolorystyki lub wykończenia, najlepiej zatem pozostawić kwestię ostatecznego ogrodzenia na koniec. Dobierając je powinniśmy się przede wszystkim zastanowić, jaki styl najbardziej będzie pasował – drewniane, kute, minimalistyczne czy raczej z przepychem?

Dobrze jest nawiązać materiałami lub kolorystyką do elewacji, gdyż wówczas ogrodzenie stanowi spójną całość z domem i podkreśla jego cechy charakterystyczne, dzięki czemu samo w sobie stanowi też swego rodzaju ozdobę.