Przejdź do treści

System wentylacji z odzyskiem ciepła a oszczędność energii

Chcesz zaoszczędzić na ogrzewaniu domu? Pragniesz, żeby w Twoim domu była stała temperatura? Zastawiasz się, czy klimatyzacja będzie dobrym rozwiązaniem?

wentylacja z odzykiemZastosuj w domu nowoczesną technologię, jaką jest rekuperacja (wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła).
Rekuperacja to odzyskiwanie ciepła dzięki wymiennikom ciepła, w celu dalszego jej wykorzystania.
W tradycyjnych systemach wentylacyjnych (wentylacja grawitacyjna, polegająca na wymianie powietrza, a wykorzystująca różnicę ciśnień między przestrzenią wentylowaną, a ujściem kanału wentylującego) powietrze bezpowrotnie ucieka (na zewnątrz budynku). Dodatkowo wentylacja ta ma wiele wad, do których należą: brak kontroli nad procesem wymiany powietrza, brak filtracji powietrza nawiewanego, niska wydajność wentylacji w lecie (konieczność otwierania okien), ogromne straty ciepła w zimie, pojawiające się przeciągi, niedostateczna wymiana powietrza.
Inaczej jest natomiast w przypadku zastosowania systemów wentylacyjnych nawiewno-wywiewnych z odzyskiem ciepła opartych na rekuperatorze. Świeże powietrze z zewnątrz zasysa czerpnia, po czym przechodzi ono przez wymiennik ciepła centrali wentylacyjnej, tam jest ono ogrzewane przez powietrza usuwane z wnętrza budynku. To ostatnie (zużyte i ogrzane pochodzące z łazienek, kuchni, garderoby, spiżarni) również przechodzi przez wymiennik przez co oddaje swoje ciepło powietrzu napływającemu z zewnątrz, nie mieszając się z nim. Cały proces przebiega w sposób szybki i bezgłośny.
Stosując w swoim domu system wentylacji z odzyskiem ciepła, masz ciągły dopływ świeżego powietrza bez otwierania okien. Dodatkowo rekuperacja wpływa na zmniejszenie kosztów ogrzewania.
Nowoczesny i energooszczędny dom to budynek z systemem wentylacyjnym z odzyskiem ciepła.
Rekuperację ciepła stosuję się w układach wentylacji mechanicznej oraz klimatyzacji nowoczesnych budynków (także domach jednorodzinnych). Ma ona na celu zmniejszenie zużycia energii (pozwala na odzysk ciepła na poziomie 95 %) oraz dobową stabilizację temperatury wnętrza.

Pamiętaj! System wentylacyjny z odzyskiem ciepła to strzał w dziesiątkę! Zapoznaj się z ofertą już dziś.