Przejdź do treści

Systemy balustrad balkonowych

balustrady balkonowe

Przed wykonaniem wyboru, w postaci doboru odpowiedniej balustrady balkonowe i tarasowe, najlepiej było by się zapoznań z rodzajami systemów balkonowych.

Balustrady balkonowe i tarasowe są imponujące.

balustrady balkonoweRynek oferuje systemy balustrad aluminiowych, balustrad całoszklanych, stalowe czy drewnianych. Pierwszym z systemów balustrad są balustrady całoszklane. Takie systemy są wykonywane w całości ze szkła. Takie balustrady mogą być zakrzywione, wypukłe, wklęsłe. Składa się z profilu podłogowego, którego montaż może się odbywać na kilka sposobów. Elementy można montować bezpośrednio do betony, do podłogi czy od frontu. Górna krawędź, wykonana zazwyczaj ze stalowej poręczy, która łączy tafle szklane. Takie balustrady balkonowe i tarasowe wyglądają bardzo nowocześnie, więc są polecane to budynków budowanych w stylu nowoczesnym. Ten typ systemów jest najbardziej popularny w województwie Pomorskim, a szczególnie w Gdyni. Balustrady systemowe mogą być wykonane również z aluminium. Powstaje wiele elementów do takich balustrad, tak by klient mógł wybrać odpowiadające mu części. Części do budowy to m.in. słupki, marki konstrukcyjne, pochwyty, poręcze, obróbki blacharskie czy wypełnienia szklane. Są one najczęściej spotykane, ze względu na ich uniwersalność. Inny system balustrad, to balustrady drewniane. Takie systemy są jedne z najtańszych, do tego również ważny jest aspekt ekologiczny. Systemy drewniane są trwałe oraz wysokiej jakości, jak i łatwość w dostępie do nich. Systemy balustrad drewnianych nadają się zarówno do domu nowoczesnego, jak i do domu o klasycznym stylu. Balustrady również mogą być wykonane z materiału jakim jest metal. Takie balustrady są wytrzymałe i zarówno eleganckie. Takie balustrady są najczęściej spotykane w firmach, biurach, ale również idealnie nadają się do domów jednorodzinnych. Wśród balustrad stalowych jest wszelaki wybór faktur oraz materiałów, którymi można wypełnić stalowe balustrady.

Wybór wśród systemów balustrad jest ogromny i na rynku można spotkać wszelakie balustrady. Wszystko zależy od gustu osób wybierających balustrady balkonowe i tarasowe oraz ich zamożności portfela.