Przejdź do treści

Szambo w nietypowym kształcie

zbiorniki na szambo

Na terenach podmiejskich bardzo często w trakcie budowy nowego domu nie ma możliwości bezpośredniego podłączenia się do się do sieci kanalizacyjnej. Skutkiem tego jest inwestycja w szambo. Zbiornik który będzie gromadził ścieki generowane przez dane gospodarstwo domowe.

Zbiornik o dobrej szczelności

zbiorniki na szamboWraz z rozwojem technologicznym pojawiła się możliwość zamówienia szamba w bardzo wielu kształtach jest to idealne rozwiązanie z perspektywy klientów, ponieważ w przypadku posiadania małej działki możemy dopasować zbiornik do miejsca w którym powinien się znajdować, Dobranie odpowiedniego kształtu często zwiększa możliwości pojemnościowe szamba. Ogromne możliwości technologiczne postawił przed producentami szamb nowe wyzwania. Jednym z nich są okrągłe zbiorniki na szambo bardzo pożądane przez wielu inwestorów budujących nieruchomości na terenach podmiejskich. Zasada montażu takich szamb jest identyczna jak zbiorników w tradycyjnych kształtach. Pierwszym etapem jest wykopanie otworu w odpowiednich kształtach następnie zabezpieczenie jego ścian odpowiednim zbrojeniem. Jest to dodatkowo zabezpieczenie zbiornika dodatkowo formujące odpowiedni kształt wykopu. Z racji iż okrągłe zbiorniki na szambo najczęściej występują w postaci jednego odlewu ich szczelność jest doskonała. Żadne ścieki nie są w stanie przedostać się do gruntu.

zbiorniki na szamboZbiornik dodatkowo zabezpieczany jest specjalną izolacją zapobiegającą wchłanianie się nieczystości w strukturę zbiornika. Jak każdy zbiornik tego typu szambo to musi zostać wyposażone w specjalny komin inspekcyjny pozwalający na ciągłe kontrolowanie stanu poziomu zgromadzonych ścieków wygenerowanych przez gospodarstwo domowe lub inną nieruchomość użytkową. Do poprawnie umieszczonego w wykopie szamba montuje się przewód kanalizacyjny oraz dokładnie uszczelnia. W przypadku szamba okrągłego wykonanego z betonu nie ma potrzeby zakotwiczania go w gruncie. Do sprawdzeniu szczelności oraz zamknięciu włazu inspekcyjnego zbiornik jest gotowy do użycia. Podsumowując szambo betonowe jest idealnym rozwiązaniem w przypadku gdy na działce nie ma dużo miejsca. Okrągły kształt szamba pozwala na głębsze wpuszczenie go w glebę. Zbiornik nie musi posiadać dużej średnicy aby był w stanie pomieścić duże ilości wygenerowanych nieczystości.

Opróżnianie zbiornika odbywa się w taki sam sposób jak w przypadku szam o standardowym kształcie. Wóz asenizacyjny wprowadza wąż po przez komin rewizyjny i w bardzo szybko sposób zasysa wszystkie ścieki zgromadzone w zbiorniku. Koszt instalacji jest bardzo zróżnicowany i zależny przede wszystkim od rozmiarów zbiornika.