Przejdź do treści

Szczelne ocieplanie poddasza pianką – czyli jak zaoszczędzić na ogrzewaniu

natrysk pianki poliuretanowej

Ocieplanie poddasza pianką poliuretanowej zyskuje z każdym rokiem coraz większa liczbę zwolenników. Wynika to w dużej mierze z tego, że na dzień dzisiejszy jest to jedno z najlepszych rozwiązań.

Ocieplenie poddasza pianką lepsze niż wełną

ocieplanie poddasza piankąPianka PUR jest materiałem, który w wyniku natryskiwania bardzo szybko zwiększa swoją objętość, dzięki czemu dociera do wszelkich zakamarków skutecznie redukując ilość mostków cieplnych. To właśnie, dzięki temu możliwe jest szczelne ocieplanie poddasza pianką poliuretanową. Niemniej Fakt, że ocieplanie poddaszy pianka jest takie skuteczne wynika nie tylko z racji sposoby rozprowadzania materiału izolacyjnego, ale także i z tego jakie ten materiał ma właściwości. Obecnie szacuje się, że pianka PUR ma parametry izolacyjne zbliżone a nawet i nieznacznie lepsze od tych jakie przypisuje się wełnie mineralnej. dzięki czemu utrata ciepła jest stosunkowo niewielka. Zaletą tego rozwiązania jest także fakt, że w porównaniu z wełną mineralną parametry pianki poliuretanowej na skutek wilgoci nie ulegają pogorszeniu. W okresie zimowym, kiedy wytracanie się wody z pary wodnej jest procesem dość nasilonym nie obserwuje się pogorszenia właściwości izolacyjnych pianki. Dzięki czemu takie ocieplenie może służyć nam przez lata.

ocieplanie poddasza piankąW przypadku wełny natomiast jeśli ona nasiąknie wodą to właściwości ulegają zdecydowanemu pogorszeniu, co także jest tym elementem, który sprawia, że to własnie pianka poliuretanowa na dzień dzisiejszy pozwala na wykonanie szczelniejszej i lepiej sprawdzającej się izolacji, niemniej należy pamiętacie o tym, że jakość uszczelnienia w dużej mierze zależy od tego w jaki sposób zostanie ono wykonane. Ważne zatem jest to by wybrać do tego celu odpowiednią firmę. Na co należy zwrócić uwagę by wykonana izolacja była naprawdę szczelna? Przede wszystkim sprawdźmy to jakim sprzętem dysponuje firma, jakie ma ona doświadczenie w świadczeniu tego typu usług oraz to jak długo działa ona na rynku. co oczywiste im większa ilość referenci i dłuższy czas działania, tym większe prawdopodobieństwo, że będzie to firma, której jakość usług stoi n a wysokim poziomie. Jeśli nie możemy znaleźć referencji warto zwrócić uwagę na to czy poprzedni klienci wystawiali jakieś komentarze czy opinie odnośnie jakości wykonanej izolacji. Informacje te pomogą nam wybrać firmę o ugruntowanej na rynku pozycji i tym samym dadzą nam pewność, że izolacja zostanie wykonana w sposób prawidłowy.

Pamiętajmy o tym, że poprawnie wykonane ocieplenie z wykorzystaniem pianki PUR pomoże nam zaoszczędzić na ogrzewaniu domu, a co za tym idzie warto chociażby rozważyć taką inwestycję.