Przejdź do treści

Szklane zabudowy balkonów

zabudowa szklana balkonu

Szkło jest materiałem bezpiecznym oraz funkcjonalnym. Warto wziąć go pod uwagę i zainwestować w zabudowy szklane. Takie zabudowy cieszą się dużą popularnością na balkonach. Jeśli zabudujemy szkłem balkon to wówczas zyskamy czas, który będziemy mogli spędzić na balkonie. Zabudowa na pewno ochroni nas przed działaniem wszelkiego rodzaju warunków atmosferycznych. Zapewni nam komfort.

Zabudowy szklane balkonu – czy warto?

 

zabudowa szklana balkonuZabudowany balkon może być dodatkową przestrzenią w mieszkaniu, z której można korzystać cały czas. Balkony niezabudowane można użytkować tylko wtedy kiedy sprzyjają ku temu warunki atmosferyczne. Z zabudowanymi jest zupełnie inaczej. Dzięki przeszkleniom możemy także liczyć na odzyski ciepła. Będzie to bardzo dużą zaletą, szczególnie w okresie zimowym. Decydując się na zabudowę balkonu trzeba pamiętać o tym, aby wybierać tylko i wyłącznie sprawdzone rozwiązania. Muszą być one nie tylko trwałe, ale także funkcjonalne.
Idealny będzie szklany komplet przesuwny. Będzie łatwy w obsłudze oraz montażu. Mówi się o tym, że zabudowy szklane na balkonach można stosować nawet do 100 metrów ponad poziomem terenu. Jeśli chodzi o wysokość samej zabudowy to nie będzie ona raczej wyższa niż 2,8 m. Jednak to będzie zależało od indywidualnych preferencji użytkowników balkonu. Trzeba wiedzieć o tym, że zabudowy szklane są odporne na wiatr. Można je zatem stosować nawet tak, gdzie jest wietrznie. Niektórzy na tego typu balkonach tworzą sobie ogrody zimowe. To bardzo dobre rozwiązanie. Szczególnie wtedy, gdy liczymy na odzysk ciepła. Takie pomieszczenie potrafi zebrać naprawdę sporo energii cieplnej i później przekazać ją do pomieszczeń. Warto na to zwrócić uwagę, gdyż oprócz tego, że będziemy mieć piękne miejsce, w którym możemy spędzić czas to jeszcze zaoszczędzimy na rachunkach za ogrzewanie.

Zabudowy szklane są tworzone w taki sposób, aby można było swobodnie otwierać poszczególne tafle, części szkła. Niektóre systemy pozwalają nawet na to, aby otworzyć całe przeszklenie. To bardzo dobre rozwiązanie. Latem można przeszklenie ściągnąć, a jesienią założyć.