Przejdź do treści

Tabliczka z logo nadrukowanym metodą UV

drukowanie uv

Identyfikacja wizualna firmy to ważna kwestia, o której powinniśmy pamiętać od samego początku. Jeszcze przed otwarciem i rozkręceniem przedsiębiorstwa, należy wymyślić jego logo, które sprawi, że potencjalni klienci łatwo nas zapamiętają. Jeśli sami nie mamy zdolności w obsłudze programów komputerowych, należy zatrudnić grafika, który na nasze zlecenie wykona wysokiej klasy logo. My z kolei możemy zastanowić się nad aranżacją naszego biura.

Wykorzystanie druku uv do tabliczek z logo

drukowanie uvPrzed budynkiem z pewnością będzie musiała pojawić się tabliczka właśnie z naszym logo i nazwą. W jaki sposób jednak na twardą dyktę nanieść grafikę? Wcale nie jest to takie trudne, jak by się wydawało. Na przykład drukowanie UV – Gdańsk tę usługę oferuje w niemal każdej drukarni – pozwala na wykonanie wysokiej jakości nadruku na wszelkiego rodzaju twardych, płaskich materiałach. Oczywiście należy mieć na uwadze to, że ich grubość nie powinna przekroczyć 3,5 cm. Oczywiście materiały mogą być zarówno naturalne, jak i sztuczne. Drukowanie UV można więc wykonać np. na tabliczce drewnianej (potem będziemy musieli ją dobrze zaimpregnować, żeby mimo upływu czasu nadal prezentowała się najlepiej), jak i na plexi. Dobierając materiał, warto zwrócić uwagę, aby dobrze komponował się on z wyglądem budynku oraz stylem wewnątrz. Możemy też dopasować materiał do profilu naszej firmy – na przykład jeżeli zajmujemy się dystrybucją przedmiotów, figurek wykonanych z drewna, wówczas drewniana tabliczka będzie dobrym elementem do identyfikacji wizualnej naszej firmy.

drukowanie uvTabliczka z plexi nie robiłaby takiego samego wrażenia, właściwie pozostałaby niezauważona. Jeśli zaś chcemy pokazać klientom, że jesteśmy przedsiębiorstwem nowoczesnym, znającym najnowsze trendy, warto zdecydować się na nadruk UV na szkle. Będzie prezentował się nowocześnie i naprawdę ładnie. Niezależnie od tego, jaki materiał wybierzemy, nie musimy martwić się o trwałość druku oraz jego jakość – nadruk jest bowiem utwardzany i dzięki temu staje się odporny na negatywne działanie czynników atmosferycznych – zarówno na promienie słoneczne, jak i na wilgoć czy duże opady. Wytrzymałość wykonanego nadruku na uszkodzenia mechaniczne (na przykład zadrapania) jest oczywista.

Zaletą druku UV jest też jego wysoka jakość – barwy są żywe i intensywne, dzięki czemu taka tabliczka z naszym logo będzie wyglądała wyjątkowo. W przypadku tabliczki z logo, zazwyczaj wybierzemy nadruk na prostokątnym materiale, jednak warto pamiętać, że drukowanie UV może odbywać się na materiale w dowolnym kształcie.